18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

12 листопада - Всесвітній день боротьби з пневмонією

12 ЛИСТОПАДА  -  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ПНЕВМОНІЄЮ

З метою активізації боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання щорічно 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією.

Особливої актуальності боротьба з цією хворобою набуває в наш час, оскільки саме пневмонія є одним з найбільш поширених ускладнень Covid-19.

Черкаська обласна лікарня з квітня 2020 року працює як лікарня першої хвилі з надання допомоги при коронавірусній інфекції з ускладненнями у вигляді пневмонії. З серпня 2020 року кількість випадків важкого перебігу пневмонії зростає, і на сьогодні інфекційний госпіталь обласної лікарні використовується на повну потужність. Медичний персонал працює цілодобово з надання допомоги хворим з Covid-19 згідно відповідних стандартів.

Найчастішими симптомами пневмонії є:

  • підвищення температури тіла (38–39° C, рідше — 37,2–37,4° C), лихоманка;
  • кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути «сухе» покашлювання;
  • відчуття браку повітря, зниження апетиту;
  • втома, сонливість, пітливість;
  • задишка внаслідок фізичного навантаження, інколи — біль за грудиною;
  • втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна клітка розширюється під час вдихання);
  • свист і хрипи під час дихання (частіше за вірусних інфекцій).

Пневмонія, що виникла як ускладнення Covid-19,  відрізняється від звичайного запалення легень особливо тяжким перебігом хвороби. У випадку коронавірусної пневмонії, як правило, вражені усі легені, а не лише їх невеликі частини.

Отже, дотримуйтесь правил профілактики коронавірусної інфекції та будьте здоровими!