18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

14 листопада - День боротьби з цукровим діабетом

14 листопада є днем народження Фредеріка Бантинга, який став одним із першовідкривачів інсуліну. Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила увіковічити його внесок у лікування хворих на цукровий діабет і саме ця дата стала офіційно визнаним Днем підтримки людей з цукровим діабетом.

Акція проводиться щорічно для того, щоб привернути увагу суспільства до можливості виявлення цукрового діабету на ранній стадії.

Підступність цієї хвороби полягає в тому, що на початку вона може протікати безсимптомно і виявити її можливо лише шляхом лабораторного обстеження. І часто люди пропускають той період, коли є шанс призупинити хворобу і не допустити її розвитку та виникнення ускладнень.

На базі діагностично-консультативного центру комунального некомерційного підприємства „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” в цей день відвідувачі мали можливість безкоштовно перевірити стан здоров’я. Так, у добровільному анкетуванні прийняли участь 139 осіб, виміряли рівень цукру у крові - близько 550. Тим, у кого вміст цукру в крові перевищував норму, видавалися браслети, як пам’ятка про пересторогу. Окрім того всі бажаючі могли виміряти артеріальний тиск, індекс маси тіла та отримати інформаційні буклети.