18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДІАБЕТОМ

14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДІАБЕТОМ

14 листопада у всьому світі відзначається День діабету. Даний захід відіграє важливу роль в розумінні підступності даного захворювання та важливості його своєчасного виявлення, лікування і профілактики.

В 2020 році Всесвітній день боротьби з діабетом проходить під девізом «Медсестра та діабет». Роль медичної сестри в лікуванні цієї хвороби дуже важлива, оскільки від неї вимагається точне виконання всіх лікарських призначень, співчуття, комунікабельність, навчання хворих самоконтролю, введенню інсуліну, принципам дотримання дієтичного режиму.

За даними ВООЗ цукровим діабетом хворіє біля 6% населення Землі. І особливо прикро, що хвороба молодшає. Якщо раніше цукровий діабет ІІ-го типу виявлявся у людей старше 50 років, то зараз він зустрічається і в 30-річних.

В Україні зареєстровано більше 1 300 000 людей з діабетом, але чисельність пацієнтів вважається значно більшою через низьку діагностику даного захворювання.

Цукровий діабет є хворобою на все життя, як у випадку І типу, так і ІІ типу діабету. Важливу роль відіграють профілактичні заходи з недопущення розвитку цукрового діабету.

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, головний позаштатний ендокринолог УОЗ Черкаської ОДА Ірина Анатоліївна Бондарець наголошує на тому, що необхідно дотримуватись наступних основних правил:

- не допускати надлишкової ваги;

- мати регулярні фізичні навантаження;

- відмовитися від куріння і надлишкового вживання алкоголю;

- регулярно слідкувати за рівнем глюкози крові, артеріальним тиском та холестерином;

- уникати стресу;

- приймати лікарські препарати згідно призначень лікаря;

- притримуватися дієтичного режиму.

Кожного року ендокринологами КНП «Черкаської обласної лікарні Черкаської обласної ради» планувались та проводились заходи до Всесвітнього дня діабету. «На жаль, в цьому році ми живемо в умовах пандемії COVID-19. Я, лікар-ендокринолог, але теж приймаю участь в лікуванні ковідних пацієнтів. Ковід та декомпенсований цукровий діабет – реалії сьогоднішнього дня. Тому День діабету-2020 в Черкаській області буде проведений тільки в он-лайн просторі. Сподіваємося, що коронавірусна пандемія рано чи пізно закінчиться, і ми зможемо надавати спеціалізовану медичну допомогу нашим пацієнтам в повному обсязі» – відмічає завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні І.А. Бондарець.