18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

16 жовтня - День алерголога

Щорічно 16 жовтня відзначається «День алерголога». Це професійне свято лікарів алергологів-імунологів.

В Черкаській обласній лікарні, в одній із перших лікарень України (!),  в 1969 році були відкриті алергологічний кабінет та алергологічне відділення. Лікарі - алергологи єдиного в області алергологічного відділення мають великий досвід діагностики та лікування алергічних захворювань дихальних шляхів та шкіри - бронхіальної астми, ангіоневротичних набряків, кропив’янки та інших хвороб, які є загрозою життю, постійно підвищують свій професійний рівень на  медичних форумах, приймають участь в міжнародних наукових дослідженнях.

В останні десятиліття відзначається виражене зростання захворюваності алергією, щорічно за консультацією звертаються більше 5 тис людей, стаціонарне лікування гострих алергічних станів проходять більше 1000 пацієнтів. Колектив має давню історію, хорошу репутацію і в період пандемії COVID 19 продовжує надавати допомогу пацієнтам з алергією: проводиться безкоштовне шкірне алерготестування якісними алергенами,  лабораторне алергообстеження, враховуючи індивідуальний алергопаспорт, призначається АСІТ (алергенспецифічна імунотерапія), базисна та симптоматична  терапія алергічних захворювань.

В їх професійне свято «День алерголога» - ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів алергологів-імунологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного тепла, затишку, щастя і довгих років!