18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

17 листопада – Міжнародний день передчасно народженого малюка

17 листопада – Міжнародний день передчасно народженого малюка

«Поспішайки» – так ніжно називають діток, що передчасно народилися (до 37 тижня гестації). Фактично кожний десятий новонароджений є поспішайкою. 

Ці дітки особливі, з великим прагненням до життя та довгим шляхом з лікарні додому. Відділення інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру, який функціонує на базі Черкаської обласної лікарні, стає домівкою для цих малюків та їх матусь у перші місяці життя.

Народження поспішайки – це серйозне випробування для батьків та самих малюків. На допомогу приходять лікарі-неонатологи та медичні сестри відділення інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду. Медичний персонал докладає неймовірних зусиль аби «навчити» цих малюків самостійно дихати та харчуватися, а їхнім батькам надають психологічну підтримку, якої вони потребують. Палати постінтенсивного догляду дозволяють перебувати мамам разом з немовлятами в комфортних умовах. Активно застосовується метод «Кенгуру». Тактика ведення новонароджених базується на засадах доказової медицини, індивідуальна для кожного пацієнта та є динамічною. Проведення інтенсивної терапії проводиться з використанням наявного сучасного обладнання.

День виписки поспішайки стає справжнім святом не тільки для родини, а й для медиків, які за місяці спільної, злагодженої, високопрофесійної роботи стають рідними для сім’ї малюка.

Бажаємо нашим колегам сил і наснаги та ніжно обіймаємо кожного поспішайку!