18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

На Черкащині офіційно стартувала вакцинація проти Covid-19

На Черкащині офіційно стартувала вакцинація проти Covid-19

 

З 24 лютого 2021 року розпочався перший етап вакцинації  від  COVID-19 на Черкащині та в Україні в цілому.

Наразі в Черкаській обласній лікарні працює мобільна бригада з імунізації. В першу чергу щеплення отримують медики та персонал, що працюють з ковідними хворими. Лікар-реаніматолог Горенко Євген Васильович став першим в Україні, хто отримав щеплення від Covid-19. Він працює в реанімації інфекційного госпіталю Черкаської обласної лікарні та щодня бачить тяжкі наслідки коронавірусної інфекції, тому рішення про вакцинацію прийняв одразу.  

Процес вакцинації відбувається з чітким дотриманням всіх інструкцій та згідно розробленого маршруту. Працівники лікарні, отримавши інформацію про вакцину та процес вакцинації, надають  добровільну згоду на щеплення. Спочатку вони прямують в кімнату очікування, потім в пункт щеплень, де проходять ретельне опитування про стан їх здоров’я на момент вакцинації і саме щеплення. Потім учасники вакцинації перебувають під наглядом лікаря в кімнаті спостереження.

За процесом вакцинації від дотримання умов транспортування та зберігання вакцини до етапу нагляду за станом людей, які отримали щеплення, спостерігав Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. Він зазначив, що вакцинація проти коронавірусу є добровільною і безкоштовною та проходить на основі каскадного методу в декілька етапів.  Отриманих доз вакцин вистачить на імунопрофілактику майже 8 тисяч черкащан.