18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

Рентгенхірургія: 30 років досвіду

Тут рятують тих, у кого виникли проблеми з судинами різних органів. Вищий пілотаж судинної хірургії здійснюють у відділенні інтервенційної радіології обласної лікарні. 7 червня відділенню виповнилося 30 років.

Проникаючи через мікророзріз, лікар за допомогою катетера добирається в артерії і вени будь-якого органу — діагностує їхній стан, розширює судини в місцях звуження, усуває ангіому (судинне розростання), «замуровує» непрацездатну вену, щоб не стала причиною виразки, перекриває живлення пухлин. Практично всі методики, які виконуються у відділенні, відносяться до розряду новітніх медичних технологій світового рівня.

А перша операція на артерії — під контролем рентгену і за допомогою балонного катетера — була зроблена, як каже заві¬дувач відділення, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Почечуєв, ще в минулому столітті: у 1986 році. Тоді такого не робили ще в жодній області. Як результат, тоді хворому на атеросклероз судин нижніх кінцівок вдалося врятувати ногу. У 1989 році імплантували — вперше серед обласних лікарень України — електрокардіостимулятор. В 1990 році інсталювали в організм уловлювач для тромбів: кава-фільтр. А з придбанням стаціонарного ангіографічного цифрового комплексу фірми «Сіменс» стали можливими операції на судинах головного мозку, серця. Напрацювання інтервенційної хірургії в обласній лікарні стали в пригоді відкритому в області кардіоцентру: його кадри вийшли з обласної лікарні.

Спеціалісти відділення стажуються в провідних клініках України і за кордоном. Кваліфікація лікарів та матеріально-технічна база лікарні дали можливість освоїти та впровадити в практику ряд діагностичних, лікувальних маніпуляцій та рентгенхірургічних втручань, які успішно використовуються лікарями структурних підрозділів обласної лікарні, обласного онкологічного диспансеру та медичних закладів міст і районів області.

Четверо лікарів (окрім завідувача відділення, — Дмитро Почечуєв, Віктор Коваленко, Дмитро Крутінь) виконують щороку близько 4,5 тисячі рентгенхірургічних втручань і діагностичних обстежень на ангіографі.

Застосування інтервенційних методів діагностики та лікування під контролем ультразвуку перемістило ряд маніпуляцій та процедур в розряд амбулаторних.

Зараз відділення готується до роботи в нових умовах, через тендер закуповує нове обладнання: вже з наступного року обласна лікарня ввійде в медичну реформу.

За матеріалами газети „Черкаський край”