18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

Сертифікат чистоти отримано

Поштовхом до впровадження в Черкаській обласній лікарні проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» стало бажання покращити у відділеннях становище щодо профілактики внутрішньолікарняної інфекції та збереження здоров'я медичного персоналу. Метою даного проекту є виявлення зон порушення стандартів чистоти та гігієни в лікувально- профілактичних закладах. Хотілося, щоб гігієнічні аудити відділень провели саме фахівці Асоціації „СОІК”, та посприяли виявленню та усуненню порушень, якщо вони є.

Практична реалізація проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» на сьогоднішній день продемонструвала, що не всі відділення нашої установи можуть чітко претендувати на статус, хоча у закладі організована гігієнічна модель. Фахівці СОІК, в результаті проведення гігієнічного аудиту, порекомендували нам шляхи вирішення існуючих проблем, провели заняття з персоналом щодо правильного використання сучасних дезінфікуючих засобів, використання сучасних систем для прибирання, порадили придбати професійні ємкості для проведення дезинфекції медичних виробів. Статистичні дані засвідчують, що медичні сестри постійно наражають себе на небезпеку, працюючи з гострим, часто інфікованим інструментарієм, контактуючи із дезінфекційними агентами, ризикують інфікуватися такими небезпечними хворобами, як вірусні гепатити В, С, ВІЛ. Це ще раз доводить, що умови праці нашої професії заслуговують бути на вищому рівні.

У результаті чітко організованої системи інфекційного контролю, в безпеці залишаються не лише медичні прцівники, а й пацієнти. Потрапивши в лікарню, людина стає абсолютно беззахисною. Уся надія та довіра покладається на медичних працівників та їх сумління. Усі лікувальні заклади об'єднують одні обставини – інфекції, хвороби , тривога та прагення допомогти.

Дуже важливу роль тут відіграють три сходинки:

  • перша – це усвідомлення проблеми,
  • друга – дисципліна під час виконання будь-яких маніпуляцій (чи то з пацієнтом, чи то з інструментарієм),
  • третя – це навчання та прагення до самоудосконалення.

Саме за таким принципом Асоціація «СОІК» своїми тренінгами підвищує рівень обізнаності молодшого спеціаліста з медичною освітою та молодшого медичного персоналу, рекомендує та надає можливості для організації безпечної роботи медичних сестер.

Флагманами в реалізації проекту у закладі стали відділення анестезіології та інтенсивної терапії перинатального центру, відідлення інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду, акушерське післяпологове відділення, відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології, хірургічне відділення та відділення торакальної хірургії.

Дані відділення повністю відповідають вимогам проекту: оснащені сучасними дозуючими пристроями, згідно європейських стандартів, налагоджена сучасна двовідерна система прибирання приміщень, придбані та використовуються професійні ємкості для проведення дезінфекції медичних виробів, деструктори для спалювання голок.

Для пацієнта головне – безпека при проведенні інвазивних та неінвазивних обстежень, різноманітних процедур та маніпуляцій.

За час підготовки до проекту фахівцями Служби організації інфекційного контролю проведено низку майстер-класів та практичних тренінгів для покращення якості роботи медичного персоналу закладу, гігієнічних аудитів, які засвідчили дотримання всіх санітарних норм та наказів МОЗ України.

Старші медичні сестри ретельно контролюють дотримання медичними сестрами законодавчих вимог щодо санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму в закладі. У відділеннях здійснюється систематичний контроль знезараження інструментарію, якісно налагоджена система прибирання, прибиральний інвентар винесений поза межі режимних медичних кабінетів. Медичні сестри працюють злагоджено, як один організм, що і забезпечує порядок і чистоту відділень.

Медичний персонал побачив перевагу систем прибирання – це економія часу, зручність використання, результативність.

Шість відділень закладу здобули статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», отримали відзнаку у вигляді таблички із надписом, яка візуально, своїм яскравим виглядом, засвідчує кожному пацієнтові про 100% рівень чистоти. Наші пацієнти матимуть внутрішню впевненість та психологічну рівновагу щодо інфекційної безпеки. Удосконалена гігієнічна модель дозволяє персоналу комфортно працювати у відділеннях. Маніпуляційні, перев'язувальні та процедурні кабінети забезпечені ліктьовими дозаторами, паперовими диспенсерами. Знезараження виробів медичного призначення відразу відбувається у спеціальних професійних промаркованих ємкостях.

Разом із статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» заклад вийшов на новий рівень гігієнічної підготовки працівників та отримав:

  • чітко налогоджену систему гігієни;
  • підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал;
  • престиж та публічне схвалення;
  • високий кредит довіри до лікаря.

Статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» змінює медичний світ, робить його безпечним для людей.