18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

Візит голови Черкаської ОДА до перинатального центру обласної лікарні

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день передчасно народженого малюка.

Неонатологи прагнуть привернути увагу суспільства до цієї проблеми, адже кількість передчасно народжених дітей з дуже малою та екстремально малою масою тіла при народженні постійно зростає.

З моменту відкриття у січні 2017 року обласного перинатального центру, який функціонує на базі Черкаської обласної лікарні, народилося 4043 немовлят, з них 398 - з вагою до 2 кг, фактично, кожна десята дитина.

Лікарі-неонатологи та медичні сестри відділення інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду докладають титанічних зусиль аби «навчити» цих малюків самостійно дихати та харчуватися, а їхнім матусям надають психологічну підтримку, якої вони потребують. Адже народження такої особливої дитини - це серйозне випробування для батьків.

17 листопада до обласного перинатального центру завітав голова Черкаської ОДА Боднар Р.М. В супроводі в.о. начальника УОЗ ОДА Кошової Л.М., головного лікаря Дудника О.М. та керівника центру Лакусти Н.М. він обійшов усі відділення центру, познайомився з його досягненнями та уважно вислухав пропозиції щодо покращення організації його роботи.

Наприкінці візиту Роман Миколайович вручив подарунковий сертифікат на мобільну рентгенівську систему для відділення інтенсивної терапії новонароджених та постінтенсивного догляду, а також привітав дітей, які були запрошені на „Свято поспішайок”, та вручив їм яскраві подарунки.

В цей день для своїх «випускників» працівники відділення інтенсивної терапії новонароджених за участі Черкаського обласного центру громадського здоров’я та управління охорони здоров’я Черкаської ОДА влаштували справжнє свято, наповнене радісними емоціями та зворушливими моментами.

Батьки поділилися спогадами про перші дні життя малюків та теперішніми їхніми досягненнями. Із сльозами вдячності згадували, якою важливою і необхідною була для них підтримка медичного персоналу під час перебування у відділенні інтенсивної терапії. „Ми заходили у це відділення, як у церкву: із завмиранням серця, з молитвою, з надією”, - розповідала одна з матусь.

Лікарі теж ділилися спогадами: «Перша зустріч з кожним із наших маленьких пацієнтів назавжди закарбовується не лише у нашій пам’яті, а й у наших серцях. Ми усвідомлюємо важливість своєї роботи, адже перед нами завдання не лише врятувати життя, а врятувати сім’ю від найстрашнішого в світі горя - від втрати дитини, від зруйнованих надій. І коли наші «ранні пташки» приходять до нас ось такими - здоровими, усміхненими пустунами, ми переконуємося, що наша щоденна праця того варта».

Для дітлахів силами волонтерів - студентами Черкаського державного технологічного університету кафедри соціального забезпечення та CVC спільноти - - була організована розважальна програма. Крім того, малеча отримала м’які іграшки від магазину „Аист”.