18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Бактеріологічна лабораторія

Обласний діагностично-консультативний центр, 5 поверх.

  • +380 (472) 33-45-32
  • baklab@obllik.ck.ua

До складу бактеріологічної лабораторії входить відділ полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Лабораторія атестована Укрметртестстандартом України в 2015р. терміном на 5 років та має дозвіл на роботу зі збудниками III и IV груп патогенності.

Основні напрямки діяльності:

1. Виділення та ідентифікація збудників інфекційно-запальних процесів з подальшим визначенням чутливості збудників інфекційних хвороб до антибіотиків.

2. Здійснення відомчого контролю за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму для попередження ВЛІ.

3. Виділення молекулярно-генетичним методом ДНК вірусів і бактерій з біологічного матеріалу.

У лабораторії проводять такі дослідження:

1. Дослідження мікрофлори різноманітного біологічного матеріалу, а саме: пунктати, рани, сеча, виділення з вух, очей, статевих органів, зі слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, мокротиння, ліквор, біопсійний матеріал тощо.

2. Дослідження крові на стерильність та гемокультуру.

3. Постановка тестів чутливості виділених патогенних збудників до антибактеріальних та хіміотерапевтичних препаратів.

4. Дослідження випорожнень при дисфунції шлунково-кишкового тракту.

5. Мікробіологічний моніторинг об’єктів внутрішнього лікарняного середовища, санітарно-бактеріологічні дослідження хірургічного матеріалу на стерильність.

В бактеріологічній лабораторії можливе проведення ідентифікації мікроорганізмів та постановки чутливості до антибактеріальних препаратів на сучасному автоматичному мікробіологічному аналізаторі VITEK 2 COMPACT (BioMérieux, Франция).

Аналізатор дозволяє в найкоротші терміни, з високою чутливістю і специфічністю ідентифікувати більше 400 видів клінічно значущих мікроорганізмів (Грам-негативні бактерії, Грам-позитивні бактерії, бактерії, складні для культивування та ідентифікації, мікроскопічні гриби). Ідентифікація мікроорганізмів проводиться по 45 біохімічних тестах, на чутливість використовується до 25 найменувань сучасних антибіотиків.

Якщо за звичайним рутинним методом результат бактеріологічного дослідження одержували на 4 добу, то завдяки сучасному бактеріологічному аналізатору – за 24 години.

Методом ПЛР діагностуються такі інфекції: хламідія трахоматіс, мікоплазма хомініс, уреаплазма уреалітікум+парвум, гарднерела вагіналіс, тріхомонас вагіналіс, токсоплазма гондії, вірус гепатиту В, вірус гепатиту С, цитомегаловірус, вірус герпесу 1 і 2 типів, вірус Епштейна-Барр, вірус папіломи людини 16 і 18 типів.

В лабораторії ПЛР проводиться дослідження біологічного матеріалу: кров, ліквор, сеча, слина, сік простати, зішкріб (мазок) з сечовивідних шляхів та статевих органів чоловіків та жінок, мазки із ротоглотки, синовіальна рідина.

Лікарі відділення

Рогата Валентина Максимівна

  • завідувач лабораторії
  • 1982р. – закінчила Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка
  • категорія – Вища

Проня Валентина Вікторівна

  • бактеріолог
  • 2007р. – закінчила Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького
  • категорія - Перша

Корнієнко Ольга Володимирівна

  • бактеріолог
  • 2013р. – закінчила Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького
  • категорія - Друга