18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

Централізоване стерилізаційне відділення

  • +380 (472) 54-44-40

Централізоване стерилізаційне відділення організовано з метою профілактики внутрішньолікарняних інфекцій. Стерилізація виробів медичного призначення, перев`язувального матеріалу є одним з найважливіших заходів.

Відділення розташоване в окремому приміщенні, побудованому в 2004 році за типовим проектом та забезпечене новими автоклавами. У відділенні застосовуються сучасні методи очистки води, впроваджені нові технології стерилізації, проводиться контроль якості стерилізації. Робота відділення відповідає вимогам як економічної ефективності, так і епідеміологічної безпеки.

Центральне стерилізаційне відділення являється самостійним структурним підрозділом лікарні, забезпечуючи усі технологічні процеси прийому, стерилізації, видачі та зберігання виробів медичного призначення. Відділення розділене на дві зони: стерильну і нестерильну.

Очолює ЦСВ старша медична сестра з вищою категорією, яка безпосередньо підпорядковується заступнику головного лікаря з хірургії та головному лікарю.

У відділенні працюють: 2 медичні сестри, одна з яких має вищу категорію, 4 автоклавери, які закінчили курси автоклаверів та мають допуск до роботи з апаратурою, 1молодша медична сестра.

Відділення забезпечене новими паровими автоклавами: 4 ГП400-1 та 4 ГК-100М, дезінфікуючими засобами, інвентарем, тестами контролю якості стерилізації, крафт-папером для стерилізації сухоповітряним методом. Впроваджено в роботу пакування медичного інструментарію в папір "Стерікінг" на пакувальній машині "Шов-500" імпульсної дії, що дозволяє зберігати стерильність інструменту до 1 року.

У відділенні розроблені стандарти сестринської діяльності та критерії оцінки якості.

Відділення дотримується чіткого графіку прийому нестерильного та видачі стерильного матеріалів. Постійно проводиться візуальний контроль біксів, прийнятих на стерилізацію.

Відділення забезпечує стерильним матеріалом, окрім обласної лікарні, обласний онкологічний диспансер, обласний кардіологічий центр, будинок ветеранів, обласний перинатальний центр, дитячі санаторії " Сосновий бір" та "Пролісок".

Робота ЦСВ постійно контролюється баклабораторією лікарні.

В своїй діяльності відділення керується інструкціями, діючими нормативними документами МОЗ України, Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації, регламентуючими дотримання санепідрежиму.

Лікарі відділення

Рагуліна Євгенія Павлівна

  • старша медична сестра
  • категорія – Вища