18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

Стався ІНСУЛЬТ? НЕ ВТРАЧАЙТЕ ЧАС! Привозьте хворого ДО НАС.

На сьогодні в Черкаській обласній лікарні надається комплексне лікування інсультних хворих: від діагностики до реабілітації.

В лікарні працюють досвідчені лікарі та медсестри, цілодобово функціонує комп’ютерна діагностика, церебральна ангіографія, діагностичне обладнання для неврологічних хворих – УЗД, доплерографія, ЕЕГ, РЕГ, електронейроміографія. Все це вкрай важливо, оскільки при інсульті критичними є перші 3-4 години. Протягом цих годин необхідно доставити пацієнта в лікарню та з’ясувати тип інсульту (інсульт з крововиливом чи закупорка судин). Визначити це можна лише за допомогою комп’ютерного обладнання.

У випадку закупорки судин (тромбозу) і в межах «терапевтичного вікна» (3-4 години від початку інсульту) пацієнту можливо провести тромболізис (тромб розчиняється ліками). Для проведення тромболітичної терапії широко застосовують препарат «Актилізе». Це дороговартісні ліки, та, на щастя, Черкаська обласна лікарня забезпечена ними в достатній кількості і надає їх безкоштовно за державною програмою.  За минулий рік в обласній лікарні було проведено біля 20 тромболізисів, і всі з позитивною динамікою.

Крім цього, в Черкаській обласній лікарні є можливість провести церебральну ангіографію, адже маємо новий сучасний ангіограф та команду високопрофесійних лікарів, які мають досвід лікування звуження судин головного мозку та аневризм головного мозку.

Отже, в момент, коли стався інсульт, життєво необхідно швидко доправити хворого в лікарню, яка функціонує як єдиний інсультний центр. 

Цілодобовий номер телефону чергового лікаря відділення цереброваскулярної патології (ЦВП): 068-540-60-27.