18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 37-42-45
+380 (472) 37-62-92

Судинними хірургами успішно проведена складна операція з видалення аневризми із заміщенням її судинним протезом

Судинними хірургами успішно проведена складна операція з видалення аневризми із заміщенням її судинним протезом

Щодня в Черкаській обласній лікарні медики рятують людське життя. Нерідко трапляються зовсім безнадійні випадки, але в силу професіоналізму лікарів, злагодженій роботі всього персоналу, сучасному обладнанню та бажанню боротися за життя самого пацієнта стаються справжні дива.

Так, 13 жовтня 2020 у відділення судинної хірургії Черкаської обласної лікарні на «швидкій» з с. Почапенці Лисянського району у важкому стані був доставлений чоловік 63 років. За декілька днів до цього чоловік відчув ниючий біль у попереку і внизу живота. З часом біль посилився. Пацієнт звернувся в району лікарню (12.10.2020), але точний діагноз лікарі встановити не змогли. Вночі на 13.10.2020 біль став нестерпним, було прийнято рішення перевезти хворого до обласної лікарні.

По приїзду в обласну лікарню хворому одразу зробили КТ, зібрали консиліум лікарів. Встановлений діагноз: атеросклеротична аневризма черевного відділу аорти з розривом. Прийняте рішення про оперативне втручання. Лікарям одразу стало зрозуміло, що операція буде дуже складною через те, що аневризма розпочиналася від рівня відходження ниркових артерій і закінчувалася біфуркацією аорти. Це потребувало високого перетискання аорти під час операції над рівнем ниркових артерій, виключення нирки із загального кровотоку. Черкаські хірурги звернулися за допомогою до своїх колег Олександра Ліксунова та Андрія Ратушнюка з Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Незважаючи на те, що київські колеги щойно повернулися в Київ з Миколаєва, вони вже на ранок вирушили до Черкас, адже, рятувати чоловіка потрібно було в найкоротший термін.

14 жовтня 2020 пацієнту було проведене оперативне втручання – видалення аневризми з заміщенням її судинним протезом. Операція потребувала відключення кровотоку в нирках на 25 хв, була складною та тривала 2 години. Вона пройшла успішно та без ускладнень.

Після операції хворий два дні перебував під цілодобовим наглядом медиків в реанімації, потім переведений в палату відділення судинної хірургії, де тиждень отримував необхідне лікування та догляд. В цей час з ним поряд була його дружина. Сьогодні пацієнт в задовільному стані виписаний додому.

Пацієнт та його дружина щиро вдячні за врятоване життя, а колектив обласної лікарні вкотре пишається своїми колегами.