18009, м. Черкаси
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 31-91-04
реєстратура поліклініки: (0472) 33-44-17
(0472) 37-03-10
Факс: +380 (472) 37-62-92

25 листопада – Міжнародний день проти насильства по відношенню до жінок

Ми – проти насильства!

25 листопада – Міжнародний день проти насильства по відношенню щодо жінок.

Насильство – це будь-які навмисні дії одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю. Воно може бути фізичним, психологічним і сексуальним.

Сексуальне насильство це протиправне посягання однієї особи або групи осіб на статеву недоторканість іншої людини, а також дії сексуального характеру.

Ви зазнали сексуального насилля, якщо відбулося зґвалтування:

  • Примус до небажаних сексуальних контактів;
  • Дотики до інтимних частин вашого тіла проти вашої волі;
  • Примус до сексу з іншими людьми;
  • Примус до збочених форм сексуальних відносин;
  • Примус займатися  порно-індустрією чи секс-бізнесом;
  • Примус до вагітності або аборту;
  • Примус до спостереження за статевим контактом кривдника.

Терпіти насильство не потрібно й не варто. Якщо кривдник ігнорує ваші застереження про відповідальність, прохання поводитися належним чином, обов’язково розкажіть про це довіреній людині, яка може вплинути на ситуацію — поліції, лікарю, психологу. Насильство саме собою нікуди не дівається.

У випадку з насильством мовчання ніколи не буває золотом. Знайдіть сили розказати про те, що сталося. Так ви допоможете собі пережити негативний досвід, мінімізувати ризики його повторення, покарати винного, а тому, цілком можливо, зможете захистити інших від насильницьких дій свого кривдника.

Зі свого боку, Черкаська обласна  лікарня, надасть жінці психологічну та медичну  допомогу. Якщо жінка звернеться до поліклінічного відділення перинатального центру, то може отримати кваліфіковану психологічну допомогу.

Від лікарів-гінекологів можна буде отримати контрацепцію, засоби для попередження небажанної вагітності, встановити внутрішньоматковий пристрій. Лікар-гінеколог допоможе запобігти інфекції, що передається статевим шляхом.

Поліклінічне відділення перинатального центру розташоване на четвертому поверсі діагностично-консультативкого центру. Прийом фахівців проводиться без попереднього запису.

Контактний телефон: (0472) 31-93-53.

Насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема!

Треба пам’ятати - ти не один! Разом ми зможемо зробити набагато більше!