18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Оцінювання повсякденного функціонування особи

Нормативно-правова база

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи регулюється такими нормативними актами:

  • Законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” (реєст. № 12178, 19.12.2024 прийнятий в другому читанні та в цілому) 

Передбачає ліквідацію медико-соціальної експертизи та запровадження оцінювання функціонування, яке будуть проводити експертні команди лікарів-практиків на базі лікарень. Цим документом вносяться зміни до 32 законів та кодексів України.

Затверджує низку положень та порядків, що унормовують новий порядок проведення оцінювання, а також скасовує та змінює деякі постанови Кабінету Міністрів України щодо медико-соціальної експертизи.

Документ визначає перелік первинної документації для роботи експертних команд та закладає основу для цифровізації процесу оцінювання повсякденного функціонування особи та встановлення інвалідності.

Ознайомлення з Експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО) та перелік закладів охорони здоров'я далі або за QR-кодом нижче

 

Нормативно-правова база КНП "Черкаська оласна лікарня Черкаської обласної ради"

Н А К А З від 02.01.2025 р. №15 "Про затвердження Переліку лікарів-дублерів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи"

Н А К А З від 02.12.2024 р. № 299 "Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи"

В лікарні створено  п'ять команд:

  1. Кардіо-неврологічна
  2. Травматологічна
  3. Офтальмологічна
  4. Загальна
  5. Хірургічна

 

Етапи оцінювання повсякденного функціонування особи.

  • Звернення до свого лікуючого лікаря з надання первинної медичної допомоги або лікуючого лікаря з надання спеціалізованої допомоги або голови ВЛК.

За наявності станів, що відповідають Критеріям направлення на оцінювання затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338, після проведення необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів лікар формує в електронній системі направлення на оцінювання повсякденного функціонування особи.

  • Підготовка документів: паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності); медичні документи, що підтверджують діагноз та актуальний стан здоров’я; документи про раніше встановлену інвалідність (за наявності).
  • Відправлення електронного направлення на оцінювання. Лікуючий лікар на основі поданих документів створює електронну форму направлення в електронній системі і прикріплює до неї всі документи пацієнта.

Форма проведення оцінювання відповідно до затверджених Критеріїв:

  1. очна – за особистої присутності особи;
  2. заочна – без особистої присутності;
  3. з використанням телемедицини – через засоби дистанційного зв’язку;
  4. виїзна – за місцем перебування або лікування особи.
  • Перевірка документів адміністратором закладу, куди направлено на оцінювання на повноту та відповідність вимогам, зокрема в частині відповідності форми розгляду та критеріям направлення на оцінювання.
  • Постановка в електронну чергу, яку формує електронна система. Розподіл справ між командами відбувається за принципом випадковості. Система обирає експертну команду відповідно до співпадіння профілю команди та основного діагнозу, і доступності часу, який необхідний для розгляду.
  • Повідомлення пацієнту або довіреній особі пацієнта про дату та час розгляду на зазначену в направленні адресу електронної пошти або рекомендованим листом (у разі відсутності електронної пошти); або в електронній системі для лікаря, який направив.
  • Проведення оцінювання експертною командою. У призначений час оцінювання експертна команда: проводить оцінювання повсякденного функціонування (досліджує всі надані документи, а також відповідні медичні записи, що підтверджують стан здоров’я особи, щодо якої проводиться оцінювання); приймає рішення відповідно до зазначеної у направленні на оцінювання мети, наприклад щодо встановлення чи не встановлення інвалідності.

Права особи під час оцінювання:

  • Залучити уповноваженого представника, подавши відповідну заяву лікарю, який формує направлення на оцінювання.

Після оцінювання :

  • - пацієнт отримує витяг та рекомендації
  • - документи в ПФУ відправляються атоматично
  • - документи до ТЦК відпавляє експертна команда

Адміністратори оцінювання повсякденного функціонування

Електрона пошта відділення: 

Ofobllik@gmail.com

Тел. +38(095)-05-66-258

 

 

Оскарження рішення експертної команди в Центрі оцінювання функціонального стану особи

Центр оцінювання функціонального стану особи (скорочено – Центр оцінювання) виконує важливу роль у забезпеченні об'єктивності та прозорості процесу оцінювання повсякденного функціонування особи. Його завданнями є організаційно-методичне консультування експертних команд, перевірка обґрунтованості рішень експертних команд та раніше прийнятих рішень МСЕК, розгляд скарг на рішення експертних команд. 

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України - місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров'я.

Детальніше про функції Центру оцінювання можна дізнатися в Положенні про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Процедура оскарження далі або за QR-кодом нижче

Перелік корисних посилань.