18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Централізоване стерилізаційне відділення

  • +380 (472) 54-44-40
  • steril@obllik.ck.ua

Централізоване стерилізаційне відділення (далі - ЦСВ) організовано з метою профілактики інфекцій при наданні медичної допомоги (далі - ІПНМД). ЦСВ є структурним підрозділом комунального некомерційного підприємства «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради», який забезпечує репроцесинг виробів медичного призначення (далі - ВМП): приймання, сортування, передстерилізаційну очистку (ПСО), контроль якості ПСО, пакування, стерилізацію, зберігання та видачу ВМП.

Відділення розташоване в окремому приміщенні, побудованому за типовим проектом, оснащене паровими, повітряними та газовими стерилізаторами. У відділенні застосовуються сучасні методи очистки води, впроваджені нові технології стерилізації. Робота відділення відповідає вимогам як економічної ефективності, так і епідеміологічної безпеки. ЦСВ, залежно від процесу стерилізації та ризику контамінації ВМП розділено на три виробничі зони (брудну, чисту та стерильну).

Очолює ЦСВ старша медична сестра з вищою категорією, яка безпосередньо підпорядковується заступнику медичного директора з хірургічної допомоги та директору КНП «ЧОЛ Черкаської обласної ради».

У відділенні працюють: 2 молодших спеціаліста з медичною освітою, одна з яких має вищу категорію, 7 молодших медичних сестер, 5 із них закінчили курси автоклаверів та мають допуск до роботи з паровими стерилізаторами.

ЦСВ обласної лікарні відповідає високим стандартам стерилізації. Такого результату вдалося домогтися завдяки новому стерилізаційному обладнанню. Це парові стерилізатори нового покоління моделей ОТ-430- 2 шт. та етиленоксидний (газовий) стерилізатор АХІS -200. Впроваджено в роботу пакування медичного інструментарію в папір "Стерикінг" на конвеєрному роликовому запайщику FRB - 770, що забезпечує зручність використання інструментів та дозволяє зберігати стерильність інструменту до 1 року. Відділення забезпечене тестами контролю якості стерилізації, крафт-папером, дезінфікуючими засобами, необхідним інвентарем

У відділенні розроблені стандартні операційні процедури (СОП) репроцесингу ВМП та критерії оцінки якості роботи.

Оновним завданням ЦСВ є забезпечення високої якості ПСО, стерилізації ВМП, забезпечення структурних підрозділів закладу простерилізованими ВМП, створення обігового фонду ВМП, який забезпечує потребу лікарні.

Послуги ЦСВ:

  1. Прийом, сортування ВМП з відділень після їх первинної обробки
  2. Проведення ПСО інструментарію, контроль якості ПСО: постановка азопірамової проби.
  3. Пакування ВМП згідно встановлених методів стерилізації.
  4. Стерилізація ВМП паровим, повітряним, хімічним, етиленоксидним (газовим) методами.

Відділення дотримується чіткого графіку прийому нестерильного та видачі стерильного матеріалів. Постійно проводиться візуальний контроль біксів, укладок, прийнятих на стерилізацію. Відділення забезпечує стерильним матеріалом, окрім обласної лікарні, КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради», КНП «Черкаський обласний кардіологічий центр Черкаської обласної ради».

Контроль якості дезінфекції об`єктів довкілля проводиться баклабораторією лікарні один раз на три місяці.

В своїй діяльності відділення керується інструкціями, діючими нормативними документами МОЗ України, Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації, регламентуючими дотримання профілактики інфекцій та інфекційного контролю (ПІІК).

Лікарі відділення

Корнієнко Ірина Миколаївна

  • старша медична сестра
  • категорія – Вища