18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 31-91-04
реєстратура поліклініки: (0472) 37-03-10
Факс: +380 (472) 37-62-92

ПОПЕРЕДИМО ІНСУЛЬТ РАЗОМ!

ПОПЕРЕДИМО ІНСУЛЬТ РАЗОМ!

Не так давно ми інформували про проведене в Черкаській обласній лікарні ендоваскулярне лікування аневризми артерії головного мозку. В попередньому випадку пацієнтка вчасно не пройшла діагностику, тож аневризму, причину інсульту, виявили вже після того, як він стався.

Та трапляються випадки, коли пацієнти, відчуваючи характерні симптоми, як правило, сильний та частий головний біль, не зволікають і вчасно звертаються за допомогою до лікаря.

Цими днями наші лікарі відділення інтервенційної радіології разом з провідним фахівцем з ендоваскулярної нейрохірургії Чередниченко Юрієм Віталійовичем, к.мед.н., лікарем-нейрохірургом КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова» Дніпропетровської обласної ради» та за підтримки компаній Medtronic успішно виконали ендоваскулярне виключення мікроспіралями аневризми артерії головного мозку, попередивши інсульт у пацієнта.

Пацієнт розповів, що його довгий час турбували сильні головні болі та з огляду на повторні інсульти у його близької родички, він вирішив не зволікати, звернувся на консультацію до нейрохірурга і пройшов комп’ютерну томографію головного мозку. За результатами обстеження і була виявлена аневризма артерії головного мозку.

За словами завідувача відділення інтервенційної радіології Черкаської обласної лікарні Паляничка Дмитра Андрійовича, операцію було виконано найбезпечнішим і сучасним способом, зробивши прокол артерії кисті пацієнта, через який хірурги потрапили до цільової судини в головному мозку та імплантували мікроспіралі, вилучивши аневризму з кровообігу та попередивши її розрив та інсульт. Хірург зауважив, що такі операції, на відміну від відкритих, з трепанацією черепу, в рази знижують ризик як самої операції, так і післяопераційних ускладнень. Вже через пару годин після операції пацієнт повернувся до звичайного життя та був виписаний на другу добу додому.