18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 31-91-04
реєстратура поліклініки: (0472) 37-03-10
Факс: +380 (472) 37-62-92

Всесвітній день боротьби з діабетом: що потрібно знати

Всесвітній день боротьби з діабетом: що потрібно знати

     Сьогодні, 14 листопада, ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі. Уперше він був проведений Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року, а з 2007-го Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

     Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, а і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця недуга входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть.

     Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці й тривати протягом усього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія. Розрізняють цукровий диабет І типу (інсулінозалежний) і цукровий діабет ІІ типу (інсулінонезалежний).