18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Алергологи Черкаської обласної лікарні – на варті комфортного життя пацієнтів без алергії

Алергологи Черкаської обласної лікарні – на варті комфортного життя пацієнтів без алергії

Понад півстоліття у Черкаській обласній лікарні успішно функціонує алергологічне відділення, спеціалісти якого за допомогою сучасних методів діагностики та лікування надають якісні медичні послуги пацієнтам. 

Нині більше десяти років поспіль, особливо за період повномасштабної війни, кількість пацієнтів із алергічними захворюваннями значно зросла. З початку року алергологічне відділення прийняло понад чотири тисячі пацієнтів, з яких кожен четвертий потребував лікування в стаціонарі.

Про це розповіли спеціалісти алергологічного відділення Черкаської обласної лікарні.  

- На сьогодні на прийомі у алерголога консультативно-діагностичного центру та у стаціонарі алергологічного відділення переважають пацієнти із алергічними захворюваннями органів дихання. В осінній період найчастіше звертаються пацієнти із алергічними ринітами різного ступенями важкості перебігу, з бронхіальною астмою для того, аби зняти приступи, надати невідкладну допомогу і призначити лікування. Найчастішими проявами алергічних захворювань є нежить, кашель висипи, свербіж, задуха, анафілаксія, - зазначила завідувачка алергологічного відділення Наталія Гармаш. 

Правильна і точна діагностика – запорука ефективного лікування, переконані медики відділення. Тож для точної діагностики бронхолегеневих захворювань майже рік тому за бюджетні кошти для алергологічного відділення придбали сучасний FENO тест. Завдяки такому обладнанню медики швидко, безпечно та точно визначають алергічне запалення майже у всіх вікових групах, навіть у дітей з чотирьох років. 

- Аби діагностувати захворювання, пацієнтові достатньо зробити вдих та видих. Таким чином апарат вимірює рівень оксиду азоту. Цей продукт згорання виникає внаслідок хронічного алергічного запалення. Коли ми починаємо профілактичне лікування, ми зменшуємо рівень запалення алергічного походження і функціонування легень відновлюється, – розповіла лікар-педіатр, дитячий алерголог Наталія Євтушенко.

Тож завдяки використанню такого сучасного методу діагностики значно зросла кількість пацієнтів, у яких на ранніх стадіях виявлено алергічні захворювання.

- Цьогоріч завдяки новому FENO тесту ми виявили дуже багато пацієнтів, у яких є алергія на амброзію, причому вона проявляється не лише захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Алергічний риніт, алергічний ринокон’юктивіт, фарингіт, прояви бронхіальної астми, але є і захворювання на шкірі – кропив’янка, пов’язана із амброзією,- зауважила Наталія Гармаш. – Тож пацієнту важливо не лише прописати медикаментозну частину лікування, але розказати і про спосіб життя, який дозволить краще себе почувати і набагато ефективніше і швидше вийти із гострого стану. 

Крім того є стандартні методи виявлення алергії – продовжують виконання проб на шкірі з усіма видами алергенів.

Лікарка додає, що найголовніше у лікуванні алергічних захворювань – це профілактичний метод алерген-специфічною імунотерапією. Він дозволяє не просто зменшити клінічні прояви захворювання, але і попередити ускладнення, важкий перебіг захворювання та анафілактичні стани, які загрожують життю. 

Тож алергологи наголошують, аби пацієнти не нехтували алергічними проявами, а одразу зверталися до спеціалістів. Адже лікувати алергію треба на випередження, щоб не допустити ускладнень та бронхіальної астми, особливо у дітей. 

Сьогодні, 16 жовтня алергологи відзначають своє професійне свято. Щиро вітаємо медиків, які присвятили свій професійний шлях цій галузі! Зичимо невичерпної енергії, натхнення, постійного розвитку, вдячних пацієнтів та гармонії у всіх сферах вашого життя!