Основними напрямками в роботі колективу відділення інтервенційної радіології є проведення діагностичних ангіографічних досліджень всіх органів і систем організму, рентгенхірургічних втручань на судинах серця, головного мозку, органах малого тазу, аорті та її гілках, кінцівках, магістральних судинах та ін.
У складі відділення функціонують дві рентгенопераційні, оснащені сучасною ангіографічною апаратурою Philips Azurion.
Відділення укомплектоване висококваліфікованими спеціалістами, які пройшли стажування в клініках США, Німеччині, Франції, Росії, а також у провідних профільних інститутах України і володіють сучасними методами інтервенційної радіології.
Кваліфікація лікарів та матеріально-технічна база відділення дали можливість освоїти та впровадити в практику ряд діагностичних, лікувальних маніпуляцій та рентгенхірургічних втручань, які успішно використовуються лікарями структурних підрозділів обласної лікарні, обласного онкологічного диспансеру та медичних закладів міст і районів області.
Цілий ряд рентгенхірургічнх методик та операцій стали не тільки альтернативою традиційних оперативних втручань, а й перетворилися на самостійний метод лікування судинної патології, поєднуючи в собі високу ефективність та мінімальну травматичну дію. Їх використання сприяє скороченню термінів перебування хворого на ліжку при збереженні якості та єфективності лікування, а застосування інтервенційних методів діагностики та лікування під контролем ультразвуку перемістило ряд маніпуляцій та процедур в розряд амбулаторних.
Щорічно у відділенні проводиться близько 3000 ангіографічних досліджень і рентгенхірургічних втручань.
Характерною особливістю рентгенхірургічних процедур є відсутність розрізу та місцеве знеболювання. Втручання виконується методом пункції за допомогою мікрокатетерного інструментарію.
Практично всі методики, які виконуються у відділенні, відносяться до розряду новітніх медичних технологій світового рівня.
З 1989 року для лікування порушень серцевого ритму запроваджено імплантацію електрокардіостимуляторів, з 1990 року – імплантацію кава-фільтрів для профілактики тромбоемболії легеневої артерії, з 2003 року – коронарокардіографію, ділятацію і стентування коронарних судин.
Відділення є базою підготовки лікарів медичних закладів України з питань діагностики, лікування та профілактики тромбоемболії легеневої артерії.
Лікувально-діагностичні можливості:
- Коронаровентрікулографія – дослідження судин серця з метою визначення стенотичних уражень, звужень. Проводиться при виникненні стенокардії або інфаркту міокарду, з метою визначення тактики подальшого лікування.
- Церебральна ангіографія – дослідження судин головного мозку для виявлення звужень, аневризм або мальформацій. Проводиться при виникненні інсультів або транзиторних ішемічних атак.
- Аортографія – дослідження стану аорти з метою виявлення звужень, аневризм.
- Артеріографія сонних артерій – дослідження з метою виявлення звужень, аневризм. Проводиться при виникненні транзиторних ішемічних атак, інсультів.
- Артеріографія ниркових артерій – діагностика пухлин нирок і вазоренальної (ниркової) гіпертонії.
- Артеріографія печінкової артерії – діагностика пухлин печінки, цирозу.
- Артеріографія селезінкової артерії – діагностика цирозу печінки і деяких захворювань крові.
- Артеріографія нижніх і верхніх кінцівок – діагностика облітеруючих захворювань артерій (облітеруючий атеросклероз, ендартеріїт).
- Тазова артеріографія – проводиться при захворюваннях органів малого тазу, матки, сечового міхура, прямої кишки.
- Флебографія вен кінцівок – виявлення тромбозів (закупорки), варикозної хвороби, порушення клапанного апарату.
- Ангіопульмонографія – діагностика тромбоемболії легеневої артерії, звуження стовбура легеневої артерії та ін.
- Флебографія сім’яної вени у чоловіків або яєчникової вени у жінок – при визначенні їх варикозної поразки.
Рентгенхірургічні втручання:
- Стентування артерій (установка металевого ажурного каркаса в місці звуження кровоносної судини з метою відновлення просвіту) застосовується для:
- коронарних артерій – при стенокардії та інфаркті міокарду;
- сонних артерій – при виникненні ішемічного інсульту та транзиторних ішемічних атак;
- ниркових артерій – при вазоренальній (нирковій) гіпертензії;
- артерій нижніх кінцівок – при облітеруючому атеросклерозі, аортоартеріїту.
- Імплантація протиемболічного кава-фільтра – для профілактики тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА).
- Імплантація електрокардіостимулятора (ЕКС) – при порушеннях серцевого ритму.
- Емболізація маткових артерій – рентгенхірургічне лікування фіброміоми матки, ендометріозу, маткових кровотеч. Органозберігаюча операція проводиться під місцевим знеболенням без операційного розтину.
- Склеротизація сім’яної вени – лікування варікоцеле. Без розтину. Місцеве знеболювання. Перебування в стаціонарі 2 дні.
- Склеротизація яєчникової вени – при варикозі яєчникової вени. Усуває дискомфортні явища під час місячних, при інтимних стосунках і в повсякденному житті.
- Емболізація гемангіом – гемангіоми різної локалізації та великих розмірів. Місцеве знеболення. Без розтину. Висока ефективність.
- Емболізація селезінкової артерії – при лікуванні цирозу печінки з явищами асциту і стравохідно-шлунковими кровотечами.
- Стентування стравоходу – при звуженнях стравоходу різного походження.
- Стентування трахеї – при звуженнях трахеї різного походження.
- Стентування уретри при аденомах передміхурової залози та звуженнях різного походження.
- Пункція та дренування кіст, абсцесів печінки, нирок, підшлункової залози під контролем УЗД. Місцева анестезія. Без розтину. Висока ефективність.
- Прицільна пункційна біопсія новоутворень.
- Черезшкірне дренування та стентування жовчних протоків під контролем УЗД.
- Черезшкірна постановка нефростом під контролем УЗД.
- Регіональна інфузія лікарських засобів.
Співробітниками відділення впродовж багатьох років проводиться наукова робота, результати якої постійно висвітлюються у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях. Підготовлена і захищена кандидатська дисертація.
У своїй роботі відділення постійно співпрацює з фахівцями провідних інститутів України, а також з обласними лікарнями більшості регіонів України.