18009, м. Черкаси
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 31-91-04
реєстратура поліклініки: (0472) 33-44-17
(0472) 37-03-10
Факс: +380 (472) 37-62-92

Організація роботи Ради медичних сестер Черкаської обласної лікарні.

Діліться з людьми найкращим, що у вас є, і цього ніколи не буде достатньо. Все одно діліться найкращим, що у вас є!

Мати Тереза Калькуттська

Ефективність роботи молодших спеціалістів з медичною освітою, поліпшення якості надання медичної допомоги пацієнтам, підвищення рівня професійної компетенції, вдосконалення системи управління якістю, організаційних форм роботи молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовки молодшого медичного персоналу, підвищення рівня етико-деонтологічних аспектів взаємовідносин в колективі закладу належить Раді медичних сестер. Головним завданням Ради є виховання ерудованого спеціаліста, що вміє аналізувати, систематизувати свої знання та реалізувати їх на практиці. Головою Ради медичних сестер є заступник медичного директора з медсестринства.

Рада медичних сестер закладу - це 23 досвідчених старших медичних сестер першої та вищої кваліфікаційних категорій, які мають практичний досвід роботи, організаторські здібності, є фахівцями своєї справи, користуються повагою в колективі, передають свій досвід молоді, вболівають за роботу, докладають всіх зусиль, щоб у відділеннях панувала доброзичлива атмосфера та затишок.

Рада сестер, сектори, навчальні секції працюють згідно з Положенням про Раду медичних сестер та плану роботи, затвердженого директором.

При Раді медичних сестер діють 4 сектори:

 • контролю та оцінки якості сестринської роботи
 • організації праці та комплексної роботи з персоналом – виробничий сектор
 • навчально-виховної роботи та безперервного підвищення професійної компетенції
 • дієтичного харчування

Радою медичних сестер здійснюється всебічний контроль за роботою медичних сестер відповідно критеріїв. Щомісячно проводяться обходи у відділеннях, контролюється дотримання інфекційної безпеки персоналу і пацієнтів, вчасність виконання лікарських призначень, організація роботи з лікарськими засобами, облік та використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, організація лікувального харчування, догляд за важкими та післяопераційними пацієнтами, відповідність виконання сестринських маніпуляцій і процедур стандартам, СОП.

Старшими медичними сестрами активно проводиться наставницька робота з молодими спеціалістами, працює Рада наставників та Школа молодих спеціалістів. Ефективно використовуються сучасні технології підготовки, такі, як тренінги, майстер-класи, комп’ютерне тестування, мультимедійне забезпечення для проведення занять, конференцій.

Загальнолікарняні конференції, семінари, заняття в навчальних секторах відбуваються щомісячно, за участі лікарів, епідеміолога, юриста, працівників кадрової служби. На кожний виступ обов'язково готуються доповіді, слайди. В результаті ефективної організації роботи персоналу значно поліпшилась якість роботи, зросла задоволеність пацієнтів якістю сестринського догляду.

З метою забезпечення основних напрямків роботи, Рада взаємодіє з адміністрацією лікарні, Управлінням охорони здоров'я, Радами медичних сестер лікувально-профілактичних закладів міст і районів, суспільними організаціями, редакціями газет, журналів.

На високому рівні організовується та щорічно проводиться конкурс на „Кращу медичну сестру”, а також святкові тематичні заходи – посвячення молодих спеціалістів у професію, до Міжнародного Дня медичної сестри, до Дня медичного працівника, тощо.

На базі закладу продовжують післядипломну освіту та підвищують свій фаховий рівень молодші спеціалісти з медичною освітою установ області.

В лікарні працюють 622 молодших спеціаліста з медичною освітою.

Атестовано 78,3% від загальної кількості працюючих, 99,8% від підлягаючих атестації.

З метою забезпечення якісного виконання сестринських процедур і маніпуляцій, надання кваліфікованої допомоги пацієнтам затверджені та щорічно коректуються:

 • "Стандарти сестринського догляду" – з 2006 року впроваджені у відділеннях закладу та установах області;
 • "Алгоритми передопераційної підготовки та післяопераційного догляду пацієнтів" – 2007 рік;
 • "Стандарти підготовки пацієнтів до діагностичних обстежень" – 2010 рік;
 • "Збірник стандартів, епідемічно-безпечних алгоритмів практичної діяльності медичних сестер процедурних кабінетів" – 2010 рік;
 • "Збірник стандартів, епідемічно-безпечних алгоритмів практичної діяльності медичних сестер перев'язувальних кабінетів" – 2011 рік;
 • "Збірник стандартів, епідемічно-безпечних алгоритмів практичної діяльності для фельдшерів-лаборантів" – 2012 рік;
 • „Епідемічно-безпечні алгоритми виконання сестринських маніпуляцій та процедур” – 2012 рік;
 • „Збірник методичних рекомендацій, нормативних документів, алгоритмів та стандартів практичної діяльності медичних сестер шкільного відділення” – 2013 рік.
 • У 2014 році - "Локальні протоколи молодших спеціалістів з медичною освітою виконання основних маніпуляцій і процедур щодо догляду за пацієнтом (І та ІІ частина для терапевтичних та хірургічних відділень)";
 • «Локальні протоколи молодших спеціалістів з медичною освітою виконання основних маніпуляцій і процедур у відділеннях функціональної та ультразвукової діагностики»
 • «Локальні протоколи молодших спеціалістів з медичною освітою виконання основних маніпуляцій і найпростіших фізіотерапевтичних процедур»
 • «Локальні протоколи молодших спеціалістів з медичною освітою виконання основних маніпуляцій і процедур в акушерсько-гінекологічних відділеннях»
 • «Локальні протоколи молодших спеціалістів з медичною освітою проведення гістологічних досліджень в патологоанатомічних відділеннях»
 • "Невідкладні стани в медицині. Алгоритми надання невідкладної долікарської допомоги" – 2015, 2016, 2017 роки.

Розроблено ряд методичних матеріалів, інформаційних папок, пам’яток з різних сестринських виробничих питань, а також:

 • У 2021 році – стандартні операційні процедури (СОП);
 • „Наставництво – новий погляд на старий досвід”.

Підготовлені рекомендації для пацієнтів:

 • "Підготовка до діагностичних обстежень";
 • "Обережно: кишкові інфекції";
 • "Інформація для пацієнтів стаціонарних відділень";
 • "Права пацієнтів", тощо.

Наш заклад є базою для проходження виробничої та переддипломної практики студентами Черкаської медичної академії.

У навчанні студентів задіяні заступник медичного директора з медсестринства та старші медичні сестри відділень.

З 2006 року у лікарні відпрацьована та впроваджена система контролю якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою. Рівень якості сестринської роботи включено в перелік показників моделі кінцевих результатів роботи відділень та закладу.

Враховуючи важливість забезпечення високого рівня гігієни у закладі, профілактики професійного зараження медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняної інфекції, згідно рекомендацій щодо впровадження у лікувально-профілактичних закладах проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”, за допомоги Ради медичних сестер, проведено підготовку 6 структурних підрозділів, які отримали статус „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.

Сьогодні, як і в усі часи, професія медичного працівника є однією з найблагородніших. Адже саме людям в білих халатах випали честь і обов'язок - зберігати, захищати, підтримувати і повертати безцінний дар - життя.

Медичні сестри закладу розуміють важливість своєї ролі у лікуванні пацієнтів і відповідально відносяться до виконання своїх функціональних обов'язків.

"Щоб ви не робили, кожною своєю справою творіть добро для Бога"

Мати Тереза Калькуттська