Фомічова Людмила Іванівна
- Завідувач відділення, лікар фізичної та реабілітаційної медицини
- 1994 рік - закінчила Харківський медичний інститут
- категорія - Вища
В Черкаській обласній лікарні започаткована стаціонарна реабілітаційна допомога з 2015 року, коли було створено відділення відновного лікування потужністю 15 ліжок та прийнято перших пацієнтів. За рівнем комфорту та санітарно-гігієнічного стану відділення відповідало діючим вимогам і задовольняло потребу населення області в реабілітаційній допомозі.
Враховуючи розвиток медичної реабілітації на державному рівні та потребу в цьому виді медичної допомоги, потужність реабілітаційного відділення було збільшено у 2021 році до 30 ліжок, а відділення перейменоване в реабілітаційне.
З квітня 2022 року відділення переорієнтувало специфіку своєї роботи на реабілітацію військовослужбовців, а потужність відділення з 01 лютого 2023 року становить 50 ліжок.
До послуг пацієнтів – зручні палати, обладнані функціональними ліжками: 5 палат – двомісних.
У складі відділення функціонують два зали для занять з фізичної терапії, кабінет та зал з ерготерапії, які оснащені сучасними електро- та механо-тренажерами, приладами та обладнаннями для відновлення мобільності, ходи та адаптації пацієнта до суспільного життя. Наявні кабінети психолога та логопеда,
На базі реабілітаційного відділення створена та працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда у складі лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, неврологів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, психологів, логопедів, психіатрів, лікаря-фізіотерапевта, асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів, медичних сестер з реабілітації.
Загальний штат відділення нараховує 64 працівників. Із них 7 - лікарі (3 лікаря ФРМ, 2 невропатолога, 2 психіатра), 28 - молодших спеціалістів з медичною освітою та 16 молодших медичних сестер.
Окрім того, у відділенні працюють 10 спеціалістів з вищою немедичною освітою: логопеди - 2, фізичні терапевти - 3, практичні психологи - 3, ерготерапевти - 3
Відділення укомплектоване згідно табелю оснащення. Наявні тренажери американського виробництва – бігова доріжка з функцією посиленого навантаження, магнітний орбітрек для корекції та відновлення навичок ходи, магнітні велотренажери (вертикальний та горизонтальний) з дозуючим навантаженням, силовий тренажер «Призма», пристрій для реабілітації вeрxніх кінцівок Maestro, пристрій для реабілітації Motion cycle 900 med, MOTOmed loop.la для ніг та рук та інші.
Відділення надає реабілітаційну допомогу особам, які потребують реабілітації, протягом гострого, післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів.
Основними напрямками реабілітаційної допомоги у відділенні є: Неврологічна реабілітація, Опорно-рухова реабілітація, Реабілітація при післятравматичних станах.
Усі послуги для пацієнтів реабілітаційного відділення безкоштовні та покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.