З метою покращення надання допомоги пацієнтам з серцево-судинними та ревматологічними хворобами в КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» на базі двох відділень 01.11.2020 створене кардіоревматологічне відділення. Це відділення поєднало багаторічний досвід кардіологічного відділення та сучасні методи лікування в ревматології.
Загальна потужність відділення – 38 ліжок та 6 ліжок інтенсивної терапії. Пацієнти з важким перебігом кардіологічних та ревматологічних хвороб мають можливість отримати лікування та нагляд 24/7 в палатах інтенсивної терапії .
Ми займаємося діагностикою та лікуванням наступних захворювань:
- інфаркт міокарда;
- тромбоемболія легеневої артерії;
- гіпертонічна хвороба;
- ішемічна хвороба серця (стенокардія ФК ІІ-ІV, нестабільна стенокардія, гострий коронарний синдром з підйомом сегменту ST та без підйому сегменту ST);
- вроджені/набуті вади серця;
- порушення серцевого ритму та провідності;
- запальні захворюваннями міокарда;
- захворювання кістково-м’язової системи з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку (ревматичні захворювання суглобів, в т.ч ранній недиференційований артрит, ревматоїдний артрит, серонегативні спондилоартропатії, в т.ч. анкілозивний спондилоартрит, псоріатичний артрит; реактивні артрити, метаболічні артропатії, в т.ч. подагричний артрит, сольові артропатії);
- лікування та моніторинг пацієнтів з ювенільним ревматоїдним артритом у пацієнтів, що досягли 18 років;
- системними хворобами сполучної тканини, в т.ч. системними васкулітами, з первинною клініко- лабораторною маніфестацією, в стадії загострення процесу, або невпинно прогресуючого перебігу, резистентністю до призначеної фармакотерапії;
- діагностикою та лікуванням системного червоного вовчаку;
- остеоартрозу з ознаками реактивного синовіту, або прогресуючим перебігом, що веде до стійкої втрати працездатності, або вимагає направлення на ортопедичне лікування;
- персоніфікованим лікуванням резистентних до фармакотерапії ревматичних хвороб;
- персоніфікованим моніторингом резистентних та рідкісних ревматичних захворювань.
Для правильного підбору терапії при серцево-судинних захворюваннях проводиться коронарографія на сучасному ангіографі (Philips Azurion, 2019 року випуску).
Оснащення відділення портативним УЗД апаратом, що допомагає лікарям вчасно та буквально в «ліжку пацієнта» діагностувати гостру патологію, що надає можливість якнайшвидше підібрати правильну тактику лікування.
Кардіоревматологічне відділення єдине в Черкаській області, в якому успішно застосовують імунобіологічну терапію для лікування ревматоїдного артриту, псоріатичного артриту, анкілозуючого спондилоартриту, системного червоного вовчака, подагри, дерматоміозиту. Крім цього лікарі проводять обґрунтоване призначення кортикостероїдів, лікування та профілактику остеопорозу.
Фахівці відділення співпрацюють з провідними фахівцями України в області кардіології та кардіохірургії: Національного наукового центру, Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска, Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова АМН України, ДУ «Інститут серця МОЗ України».
Відділення є базою Державного експертного центру МОЗ України і проводить апробацію нових лікарських засобів для лікування пацієнтів із серцево-судинними та ревматичними захворюваннями, в тому числі бере участь у міжнародних дослідженнях.
Як потрапити на консультацію лікаря кардіоревматологічного відділення?
Прийом пацієнтів лікарями кардіологами та ревматологами кардіоревматологічного відділення проводить з понеділка по п’ятницю в діагностично-консультативному центрі Черкаської обласної лікарні! Записатися на прийом можна за телефонами: 0472 31-90-84, 068 816 9602.
Телеграм/Вайбер: 068 816 96 02.