Гармаш Наталія Степанівна
- завідувач відділення
- Заслужений лікар України
- головний позаштатний алерголог УОЗ ОДА
- 1988р. – закінчила Івано-Франківський медичний інститут
- категорія – Вища
В Черкаській обласній лікарні, в одній із перших лікарень України (!), в 1969 році були відкриті алергологічний кабінет та алергологічне відділення. Лікарі-алергологи єдиного в області алергологічного відділення мають великий досвід діагностики та лікування алергічних захворювань дихальних шляхів та шкіри: бронхіальної астми, ангіоневротичних набряків, кропив’янки та інших хвороб, які є загрозою життю, постійно підвищують свій професійний рівень на медичних форумах, приймають участь в міжнародних наукових дослідженнях.
В останні десятиліття відзначається виражене зростання захворюваності алергією, щорічно за консультацією звертаються більше 5 тис. людей, стаціонарне лікування гострих алергічних станів проходять більше 1000 пацієнтів. Колектив має давню історію, хорошу репутацію і в важкий для нашої країни період продовжує надавати допомогу пацієнтам з алергією: проводиться шкірне алерготестування якісними алергенами, лабораторне алергообстеження, враховуючи індивідуальний алергопаспорт, призначається АСІТ (алергенспецифічна імунотерапія), базисна та симптоматична терапія алергічних захворювань
На базі обласної лікарні функціонує обласний алергологічний центр, до складу якого входять: відділення алергології на 34 ліжка, із них 29 - алергологічних, 5 - імунологічних та два спеціалізованих кабінети поліклінічного відділення: алергологічний, в якому ведеться консультативний прийом лікарем-алергологом, та маніпуляційний для проведення алергологічного обстеження та специфічної імунотерапії.
До обласного центру на консультацію до алерголога направляються хворі з вперше виявленим обструктивним синдромом, бронхіальною астмою (атопічна, аспіринова, астма фізичного зусилля), полінозами, алергіями (інсектною, медикаментозною, харчовою та холодовою), алергічними ринітами та кон’юнктивітами, кропив’янкою різної етіології, атопічними дерматитами, імунодефіцитними порушеннями.
Обстеження та лікування хворих проводиться згідно протоколів надання медичної допомоги дорослому населенню. З діагностичною метою, окрім загальноклінічних, біохімічних, бактеріологічних, вірусологічних, імунологічних методів обстеження, застосовуються алергологічні тести, діапазон яких досить широкий. А саме:
Лікування алергічних захворювань включає чотири основних напрямки:
В 2005 році керівник центру Гармаш Н.С. отримала патент № 8986 «Лікування інфекційно-обумовленого загострення системного червоного вовчака».