Слюсаренко Юрій Олександрович
- Завідувач відділення, лікар-акушер-гінеколог
- 2000р. – закінчив Дніпропетровську державну медичну академію
- категорія – Вища
Акушерське (пологове) післяпологове відділення обласного перинатального центру створене 10.01.2017р.
Територіально відділення розташоване на першому та третьому поверхах перинатального центру. У своїй структурі відділення має: пологові зали, операційний блок, індивідуальний пологовий бокс та післяпологові палати сумісного перебування.
На першому поверсі обласного перинатального центру розгорнуто 6 індивідуальних пологових залів, де відбуваються пологи згідно сучасних перинатальних технологій, партнерські пологи, вибір вільної пози в пологах, надання допомоги при мимовільних пологах в сідничному передлежанні плоду та після попереднього кесарського розтину, знеболення пологів за бажанням жінки із застосуванням епідуральної анестезії. Один з пологових залів забезпечений апаратом Neopuff. Апарат дихальної підтримки для маловагових та передчасно народжених дітей. Індивідуальний пологовий бокс призначений для госпіталізації вагітних та роділь з інфекційними захворюваннями. Є 2 операційні, де виконуються операції кесарського розтину в плановому порядку та терміново. При передчасному оперативному пологорозрішенні практикується вилучення плоду в цілому плідному міхурі. Акушерський операційний блок забезпечений сучасними наркозно-дихальними апаратами, апаратурою для спостереження за станом жінки під час операції, апаратом аргоноплазменної коагуляції, що дає можливість мінімізувати крововтрату під час операції. У разі прогнозування масивних акушерських кровотеч (передлежання плаценти, підозра на врощення плаценти) забезпечені апаратом Cell Saver, що дає змогу під час оперативного втручання проводити аутогемотрансфузію, переливання пацієнтові власних еритроцитів. Це дає можливість уникнути ризиків несумісної гемотрансфузії або передачі інфекційного захворювання. Також немає потреби у визначенні групи крові, резус-фактора та отримання деяких інших лабораторних даних для ухвалення фахівцем рішення про можливість проведення гемотрансфузії.
На третьому поверсі обласного перинатального центру розгорнуто 25 ліжок для спільного перебування післяпологових/післяопераційних жінок та новонароджених (14 палат). Є палати сімейного типу, індивідуальні палати та загальні (розраховані на двоє породіль). Всі палати оснащенні санвузлами та душовими кабінами. Тут забезпечується сумісне перебування матері та дитини, надається пріоритет грудному вигодовуванню.
Всім новонародженим проводиться аудіологічний скринінг, пульсоксиметрія та неонатальний скринінг на 21 спадкове та вроджене захворювання. Аудіоскринінг – це стандартизована процедура дослідження слуху об'єктивними методами дослідження, завдання якого – максимально швидке та достовірне виявлення дітей з порушеннями роботи слухового аналізатора. Пульсоксиметрія, як метод скринінгу, призначений для виявлення асимптоматичних дітей з ВВС, які мають субклінічні ознаки гіпоксемії, та використовувати його слід поряд з клінічним обстеженням пацієнта. Неонатальний скринінг – комплексне обстеження новонароджених, яке проводять для виявлення спадкової та вродженої патології у немовлят.
Висококваліфікована медична допомога вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим надається спільно акушер-гінекологами, анестезіологами, неонатологами, гінекологами та суміжними спеціалістами.
Показання для госпіталізації
до обласного перинатального центру в складі КНП
«Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради»
І. Акушерська патологія:
1. Передчасний розрив плодових оболонок у терміні 22-34 тижнів.
ІІ. Екстрагенітальна патологія:
ІІІ. Стани плода:
У випадку відсутності вище перелічених показів на госпіталізацію мають право всі жінки, за бажанням, без виключення, при наявності чи відсутності електронного направлення на госпіталізацію.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064138839193
https://www.instagram.com/perinatal_center_cherkasy?igsh=d3gzNW5xOXdkc3Jh