18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Діагностика порушень та ефективне лікування. Медики реабілітаційного відділення навчились аналізувати патологічну ходу

Діагностика порушень та ефективне лікування. Медики реабілітаційного відділення навчились аналізувати патологічну ходу

Аби якісніше лікувати патології ходи, вміти точно визначати порушення тих чи інших функцій при ходьбі, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, асистенти реабілітаційного відділення відвідали тренінг, який відбувся на базі клініки «Оберіг» у Києві.

Головним спікером тренінгу став досвідчений фахівець з фізичної реабілітації Микола Романишин. Фахівці стверджують, що хода людини залежить від складної взаємодії основних частин нервової, м’язово-скелетної та кардіореспіраторної систем. Тож правильний аналіз патології ходи дозволяє підібрати ефективніше лікування.

- Досвідчені фізичні терапевти можуть визначити види порушень, спостерігаючи за ходою людини кілька хвилин. На тренінгу ми виконували відеозйомку людини під час ходи, і вчились її аналізувати за кількома критеріями. Розглянули ознаки нормальної ходи, проблемно-орієнтовний підхід до спостережного аналізу ходи «Rancho», проаналізували патологічну ходу у неврологічних хворих, а також вчились застосовувати алгоритм Rancho RAHDOMAP для підбору ортезів,- розповіла завідувачка реабілітаційного відділення Людмила Фомічова.

Завдяки точній діагностиці патологій ходи, можна підібрати вправи, ефективні для лікування. - За результатом такого аналізу ми вже можемо розуміти, які вправи необхідні пацієнтові. Чи це вправи для зміцнення м’язів стегна чи стопи, чи треба призначити вправи на тренування чутливості, чи на вестибулярну функцію, чи працювати з когнітивними розладами, які спричиняють порушення ходи,- пояснила Людмила Фомічова.

Медики відділення вдячні клініці «Оберіг» та Миколі Романишину за отримані знання і навички, за досвід, який можуть застосовувати у лікуванні. Адже постійне підвищення кваліфікації та розвиток у професії дозволяють ще ефективніше працювати на користь пацієнтів.