18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Для військовослужбовців у лікарні провели концерт рок-гурту

Для військовослужбовців  у лікарні провели концерт рок-гурту

Обов’язок медицини сьогодні – подбати про воїнів, їх фізичний та психологічний стан, адже вони щодня титанічними зусиллями дають гідну відсіч ворогу. Тому наші медики окрім якісної медичної допомоги, подбали і про ліки для душі – організували концерт рок-гурту для наших мужніх героїв, які нині проходять лікування та реабілітацію у Черкаській обласній лікарні.

Так, вперше у актовій залі лікарні відбувся концерт рок-гурту «Спів Братів». Ідея створення такої події виникла у медиків реабілітаційного відділення, зокрема у військової психологині Анни Зюзькової. Лікарка давно знайома з творчістю гурту, їх мотиваційними та патріотичними піснями.

-   Якось ми спілкувались з лікарем-анестезіологом Євгеном Горенком, в цей час у мене задзвонив телефон, де лунала одна з пісень гурту. Тоді ж в розмові з лікарем я розповіла, що мрію з ними познайомитись, обійняти, взяти автограф. – Без питань,- сказав Євген Горенко, - це ж мій однокласник. Він вийшов з ними на зв’язок і музиканти гурту дуже швидко відреагували на прохання та погодились заспівати для воїнів,- розповіла психологиня Анна Зюзькова.

Також вона додала, що «Спів Братів» є одним із улюбленців військовослужбовців за їх влучне слово, патріотичну позицію, мотивацію жити далі і мужньо захищати свою країну. Тому запросити їх заспівати для воїнів, аби поліпшити настрій, зняти психологічну напругу – було правильним рішенням, яке підтримали і завідувачка реабілітаційного відділення Людмила Фомічова, і директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило.

Невимушена атмосфера під час концерту, щирі емоції, дружні рукостискання, обійми, спілкування побратимів один з одним, безперечно сприяли швидшому одужанню воїнів, як фізично, так і психологічно.

- Воїни сьогодні побували на груповій терапії, задача якої – комунікація побратимів. І якщо нам вдалося побачити щиру усмішку на обличчях наших військових, значить ми йдемо в правильному напрямку. Крім того, музикотерапія – гарна музика, мотиваційні пісні, релакс забезпечують зниження тривожності, підвищення емоційності. Та й загалом вони відчувають нашу щиру підтримку, вдячність за їх внесок у перемогу і це мотивує їх і надалі захищати нашу країну,- зазначила Анна Зюзькова.

Підтримати воїнів зголосилися і колектив та учні Черкаської спеціалізованої школи № 33 ім. В. Симоненка. Діти власноруч створили патріотичні обереги, листівки, малюнки та передали захисникам. У такий спосіб вони висловили вдячність кожному, хто сьогодні боронить Батьківщину.

Загалом же лікарі розповідають, що у реабілітаційному відділенні щомісяця відбуваються творчі заходи.

- Ми запрошуємо художників, скульпторів, бандуристів, хлопці ліплять горщики, малюють, співають, слухають музику. Загалом робота психолога з військовими, ветеранами війни – складна. Головні етапи – це налагодження психологічного контакту і завоювання їхньої довіри. Тут як на війні – є просування вперед і назад. Тому ми використовуємо різні методи спілкування з ними і творчість – це один з них. Намагаємося відчути їх емоції та допомогти,- наголосила завідувачка реабілітаційного відділення Людмила Фомічова.

Тож щирі емоції під час концерту отримали всі: військовослужбовці, медики, самі виконавці. Музиканти зазначають, що нині важко кожному українцю – хтось втратив дім, близьких, втім варто і надалі боротися, адже ми захищаємо наше світле майбутнє. Про це і співають у одній з пісень:

Важко закохатись, коли завтра на фронт,

Коли за димом їдким не видно горизонт.

Важко вчитися, коли в підвалі парта.

Так, це важко. Важко, але варто.

Важко! Важко, але варто!