18009, м. Черкаси
oblkan@zdrav.ck.ua
реєстратура поліклініки: (0472) 33-44-17
(0472) 37-03-10
стіл довідок: (0472) 31-91-04
Факс: +380 (472) 37-62-92

До Міжнародного дня прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини.

Головна мета цього свята – проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру.

Права людини, гарантовані Конституцією України та міжнародними угодами нашої країни, мають бути реалізовані. 

Права людини як броня – вони захищають нас; вони як правила – говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри – ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні – як емоції, і як емоції, вони належать усім й існують, щоб навколо не відбувалося. Вони схожі з природою, тому що їх можна зневажити; та з духом, тому що їх неможливо зруйнувати. 

Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Вторгнення Російської Федерації на територію України, продовження окупації окремих частин нашої держави, численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про неспроможність як окремих держав, так і світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини і основоположних свобод.

Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.