18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Досвід та молодь: як працює медперсонал відділення радіаційного захисту населення

Досвід та молодь: як працює медперсонал відділення радіаційного захисту населення

 

Це відділення має історію довжиною майже у тридцять років. Й своє коло пацієнтів. Відділення радіаційного захисту населення призначене для обстеження, лікування та реабілітації осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, і входить до складу обласного центру радіологічного захисту населення.

Потужність відділення – 60 ліжок, із них 40 – терапевтичних, 20 – неврологічних. Консультативна амбулаторна допомога надається лікарями диспансерного відділу поліклініки. На території відділення розташовані кабінети: психотерапії та фізіотерапевтичний.

Госпіталізація хворих з міст і районів області здійснюється планово на підставі відпрацьованої талонної системи. Особливістю цих контингентів є загострення 3-х і більше хронічних захворювань, що вимагає проведення комплексного обстеження та використання спеціальних методів діагностики, таких як: цілодобовий моніторинг порушень ритму та коронарного кровопостачання серцевого м’язу, ехокардіографія, комп’ютерна томографія, магніто-резонансна томографія, УЗД судин, імунологічних, імуногістохімічних та нейрофізіологічних досліджень, проведення яких можливо лише в умовах обласної лікарні. Всі пацієнти обстежуються на виявлення патології щитоподібної залози та онкозахворювань.

У чому полягає специфіка роботи у відділенні радіаційного захисту населення – про все це розповідає старша медична сестра відділення Валентина Кучеренко.