18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Екстрена допомога на виїзді: хірурги обласної лікарні рятують нетранспортабельних пацієнтів із районів

Екстрена допомога на виїзді: хірурги обласної лікарні рятують нетранспортабельних пацієнтів із районів

 

Часто колеги з районних лікарень Черкащини потребують термінової допомоги спеціалізованих хірургів з Черкаської обласної лікарні, але через важкий стан пацієнта не можуть його транспортувати. Тоді наші фахівці відправляються в району лікарню рятувати пацієнта.

Один з таких випадків стався напередодні в м. Городище. В обідній час неділі, господарюючи в саду та спилюючи гілку дерева «болгаркою», чоловік тяжко травмував собі руку. Родичі пацієнта викликали «швидку», яка доправила його в Городищенську району лікарню. У чоловіка виявили масивну різано-рвану рану нижньої третини правого плеча з повним пересіченням судинно-нервового пучка, до кістки. Лікарі виконали тимчасову зупинку кровотечі, стабілізували пацієнта та викликали на допомогу судинного хірурга з Черкаської обласної лікарні.

За словами завідувача відділення судинної хірургії Черкаської обласної лікарні Чемериса Сергія Олександровича, який виконував операцію, травма пацієнта була тяжкою, і шанси на відновлення функції кінцівки були мінімальні. Хірурги працювали до пізнього вечора, рятуючи руку пацієнта. Була виконана операція з відновлення кровотоку по плечовій артерії і вені та відновлення нерву.

Через місяць після проведеної операції пацієнт згідно рекомендацій приїхав в Черкаську обласну лікарню на плановий огляд. Сергій Чемерис констатував, що рана загоїлась без ускладнень, кровообіг в кінцівці не порушений. Чоловік навіть може рухати пальцями та кистю травмованої руки.

Наразі пацієнт готується до госпіталізації в реабілітаційне відділення Черкаської обласної лікарні для подальшого відновлення функції кінцівки.

Ще один випадок з тяжким пацієнтом нещодавно трапився в м. Смілі. 11.09.2021 в 10 ранку хірурги Черкаської обласної лікарні отримали виклик в Смілянську міську лікарню. Колегам зі Сміли потрібна була допомога ЛОР лікаря, судинного та торакального хірургів. Бригада лікарів з обласної лікарні терміново виїхала до м. Сміли і вже через 30 хвилин після отримання виклику була в операційній.

Стан пацієнта характеризувався як вкрай важкий – колото-різана рана шиї з активною кровотечею, множинні колото-різані рани лівої половини грудної клітки, поранення серця, наскрізне поранення легені, поранення діафрагми із проникненням органів черевної порожнини в грудну. Важливо було визначити пріоритети, тобто з чого починати, з шиї чи грудної клітки. Приймаючи до уваги активну кровотечу з рани на шиї, почали саме з неї. За словами завідувача відділення торакальної хірургії Черкаської обласної лікарні Рогатого Павла Михайловича перша складність, з якою стикнулися хірурги, це інтубування пацієнта: «В більшості випадків при проникаючих пораненнях шиї хворий інтубується через рану або втрачається на етапі інтубації. Нам же вдалося інтубувати пацієнта через рот». Хірурги з Черкаської обласної лікарні (завідувач відділення торакальної хірургії Рогатий Павло Михайлович, судинний хірург Дубова Вікторія Анатоліївна, завідувач ЛОР відділення Хомік Віктор Дмитрович) та колеги зі Смілянської міської лікарні (завідувач хірургічного відділення Кулик Олександр Миколайович та лікар-анестезіолог Чупир Iгop Костянтинович) спрацювали швидко та злагоджено і не лише врятували життя пацієнта, а й уникнули його глибокої інвалідизації.

На 22.09.2021 p. стан хворого розцінюється як середньої важкості, дезінтубований, говорить.