18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Інсульт та як його розпізнати. Потурбуйтеся про здоров’я вчасно

Інсульт та як його розпізнати. Потурбуйтеся про здоров’я вчасно

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом нагадуємо, що таке інсульт, які стани підвищують ризик виникнення інсульту, як його розпізнати, аби вчасно звернутися до медзакладу та отримати допомогу.

Інсульт  –  це гострий стан, під час якого вражаються кровоносні судини головного мозку. Він виникає, коли судина, яка переносить кисень і поживні речовини, блокується кров’яним згустком або розривається. Коли це відбувається, частина мозку не може отримати потрібну кров (і кисень), тому починається смерть його клітин. Інсульт може призвести до інвалідності та у деяких випадках — смерті.

Деякі стани підвищують ризик виникнення інсульту, зокрема: високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину, порушення серцевого ритму, надлишкова вага, цукровий діабет.

Розвиток інсульту супроводжують симптоми, що виникають раптово: оніміння або слабкість в кінцівках, частіше з одного боку тіла; проблема з розумінням мови чи мовленням; порушення зору в одному або обох очах, двоїння; проблеми з ходою, хиткість, запаморочення, втрата рівноваги чи координації; сильний (раптовий) головний біль без причин.

Якщо ви підозрюєте, що у вас чи у когось іншого інсульт, негайно зателефонуйте на лінію 103.

Нині Черкаська обласна лікарня здійснює комплексне лікування пацієнтів з інсультом у відділенні цереброваскулярної патології. Відділення працює в ургентному режимі 24/7, цілодобово функціонує комп’ютерна томографія, церебральна ангіографія.

Лікування та обстеження пацієнтів проводиться безкоштовно за програмою медичних гарантій НСЗУ. В лікарні досвідчені, висококваліфіковані лікарі, медичні сестри надають повний спектр медичної допомоги при інсульті, починаючи від реваскуляризації в гострий період ішемічного інсульту (тромболітична терапія, тромбектомія), закінчуючи реабілітаційним відділенням, де після завершення гострого періоду захворювання наші фахівці допомагають пацієнтам повернутися до попереднього життя, та мінімізувати наслідки цього захворювання.