Команда Черкаської обласної лікарні долучається до всеукраїнського челенджу на підтримку трансплантології!
Вже цієї п’ятниці, 11 лютого, у стінах Черкаської обласної лікарні відбудеться безпрецедентна для медицини області подія. Наші лікарі підпишуть прижиттєву згоду на трансплантацію органів у разі смерті. Все – в межах всеукраїнської акції мережі «Добробут» «ЗробитиБільше #Я_обрав #Я_Донор» на підтримку культури донорства органів, аби трансплантація рятувала більше життів.
Запрошення взяти участь в акції Черкаська обласна лікарня отримала сьогодні від лікарні «Охматдит» та Київського міського пологового будинку №5. Тамтешні лікарі вже підписали добровільну прижиттєву згоду на забір органів у разі смерті. Челендж стартував 31 січня. У межах кампанії медики за бажанням можуть підписати прижиттєву згоду на трансплантацію своїх органів у разі смерті. З працівниками лікарень спілкуватиметься трансплант-координатор і збиратиме заявки про те, що людина згодна на донорство. Усі дані про потенційних донорів органів будуть вноситись до Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).
Акція запланована в актовій залі Черкаської обласної лікарні на 11:00 у п’ятницю, 11 лютого. Наша команда сподівається на підтримку ЗМІ. Адже лише разом, ми зможемо підтримати та розвивати культуру донорства в області й країні. Й рятувати сотні, тисячі життів!
ДОВІДКА: Поки що в Україні процедура оформлення прижиттєвого донорства є досить непростою. Охочі стати донорами українці спочатку мають поспілкуватися з працівниками Центру трансплантації у регіоні, а потім заповнити відповідні документи. Найближчим часом Мінцифра планує запустити таку функцію у "Дії". Тобто, кожен українець за бажанням зможе підписати згоду на посмертне донорство. У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон №5831, який передбачає запуск такої послуги онлайн. Планується, що запуск нової послуги у "Дії" відбудеться у вересні.
Чи може одна людина зробити за своє життя БІЛЬШЕ, ніж це можливо? Може, якщо дізнається, що:
- Щодня люди помирають в очікуванні черги на пересадку органів;
- 1 особа може врятувати від 3 до 8 життів;
- У 2021 році було проведено 313 трансплантацій та 169 з них — посмертно. 59 людей врятували життя 169 реципієнтів;
- В Україні щодня поповнюється новими реципієнтами лист очікування.