Медики Черкаської обласної лікарні взяли участь у конференції щодо збреження репродуктивного здоров’я
Як подолати демографічну кризу в умовах війни та зберегти репродуктивне і сексуальне здоров’я українців?
Відповідали на ці питання та спільно розробляли дорожню карту покрокових дій представники світових і державних медичних, соціальних організацій і відомств, науковці, медики, очільники фондів та благодійних структур під час конференції «Актуальні питання сексуального та репродуктивного здоров’я в умовах демографічної кризи», яка днями відбулась у столиці.
Зокрема участь у ній взяли представники ВООЗ, Фонду народонаселення ООН та ЮНІСЕФ в Україні, Агентства США з міжнародного розвитку проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Міністерств охорони здоров’я та соціальної політики України, Національної служби здоров’я України, медичної громадськості, наукових закладів, благодійних фондів та організацій.
Масштабну зустріч в якості делегатів відвідали і директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило та лікар акушер-гінеколог перинатального центру Ольга Шенцова.
Говорили про демографічні виклики та поліпшення медичних послуг у сфері сексуального і репродуктивного здоров’я в Україні; доступність та якість медичних послуг для населення; регіоналізацію перинатальних послуг; систему материнського та перинатального аудиту ВООЗ; розбудову потенціалу закладів первинної медичної допомоги з надання послуг сексуального і репродуктивного здоров’я на рівні громади.
Головний меседж сьогодні - збереження української нації на майбутнє – пріоритет держави в умовах війни. І саме для цієї мети мають об’єднатися медики, науковці і міжнародні організації, які працюють у сфері репродуктивного здоров’я.
- Вже півтора року на базі Черкаської обласної лікарні функціонує мобільна бригада медиків, яка надає пацієнтам безоплатну консультативну, діагностичну та первинну медичну допомогу. Жителі отримують консультації та огляд акушер-гінеколога, терапевта, кардіолога, проходять УЗД, електрокардіограму, експрес-тестування та інші дослідження. Все це стало можливим за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Благодійної організації «100% життя», що опікується людьми, які живуть з ВІЛ. І надалі плануємо працювати в цьому напрямку, забезпечити рівний доступ до якісних медичних послуг, спрямований на збереження репродуктивного здоров’я пацієнтів як у містах, так і у віддалених населених пунктах області і спільно здолати демографічну кризу ,- підсумував директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило.