18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Михайло Тончев: «Це серйозний рівень хірургії і я радий, що у вашій лікарні це вже розпочинається»

Михайло Тончев: «Це серйозний рівень хірургії і я радий, що у вашій лікарні це вже розпочинається»
 

Високий рівень хірургії, якісне обладнання та першокласна командна робота персоналу. Таку оцінку роботи Черкаської обласної лікарні дав провідний український фахівець – завідувач нейрохірургічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» Михайло Тончев.

Напередодні у Черкаській обласній лікарні провели ще одну складну операцію. Рятували пацієнтку з аневризмою внутрішньої сонної артерії, що розірвалася і дала крововилив. Лікарі реалізували ендоваскулярне виключення (мікроспіралізація) аневризми лівої внутрішньої сонної артерії. Унікальність операції в тому, що хірурги провели складні маніпуляції з артеріями головного мозку через невеликий прокол у паху, а не вдалися до трепанації черепа. Фахівці нашої лікарні працювали у команді з Михайлом Тончевим та за підтримки компанії «Medtronic Ukraine».

«У даному випадку складність операції полягала, по-перше – це рентгенхірургія. Все робилолося під ангіографом, під рентгенконтролем. Було два варіанти лікування такої патології: це відкрита хірургія з трепанацією і ендоваскулярне виключення. У даному випадку пацієнтці було проведене ендоваскулярне виключення. Це та ситуація, коли можна малоінвазивно виключити достатньо загрозливу для життя патологію без трепанації, без розрізів. Через єдиний прокол. У даному випадку – на нозі зайшли і виключили її з кровотоку. Це достатньо серйозний рівень хірургії і я радий, що у вашій лікарні це вже розпочинається», – говорить Михайло Тончев, завідувач нейрохірургічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради».

Операцію провели у відділенні інтервенційної радіології під керівництвом Дмитра Паляничка.

«Мені працювалося досить комфортно у команді черкаських медиків. Робота була максимально злагоджена та на високому рівні. Я вже не в перше у Черкаській обласні лікарні і зараз можу сказати, що у неї гарні перспективи розвитку і вона має всі шанси стати потужним нейросудинним центром. Зараз у нас по всій Україні йде реформа з надання допомоги пацієнтам із інсультом. Це є пріоритетним видом допомоги і йде по пріоритетній оплаті Служби здоров'я. Впринципі, вона зараз на такому рівні, як і в більшості областей України, але у Черкаської обласної лікарні є гарний потенціал. У вас є ангіограф, у вас є судинне відділення, інсультне, неврологічне. У вас є нейрохірургія. Тобто, за умови цих складових і при можливості створення нейрореанімації, ви можете бути першокласним регіональним інсультним центром. Саме ваша лікарня. Ви можете проводити тромболітичну терапію, ви можете проводити тромбектомію. У вас є для цього необхідне обладнання та кваліфікована команда. Вам є куди розиватися і гарний потенціал», – констатує Михайло Тончев, завідувач нейрохірургічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради».