18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

На Черкащині відбувся третій з’їзд Академії української урології

На Черкащині відбувся третій з’їзд Академії української урології

Провідні лікарі-урологи, онкологи, променеві терапевти з різних куточків України взяли участь у ІІІ з'їзді Академії української урології, який відбувся у Черкасах. Захід присвятили          30-річчю Черкаського обласного центру онкоурології.

Протягом 22-23 вересня медики мали можливість опрацювати актуальні питання галузі та поділитися досвідом. Своїми знаннями і уміннями поділились і лікарі-урологи Черкаської обласної лікарні.

Окрім теоретичної частини медики мали унікальну нагоду –  побачити через пряму трансляцію виконання оперативних втручань, які одночасно відбувались у двох операційних.

За словами завідувача відділу урології Клінічного центру онкології Романа Морару-Бурлеску лікарям представили виконання онкологічної операції та операції з лікування сечокам’яної хвороби, яку виконували лікарі Черкаської обласної лікарні.

Так, директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило зауважив, що інтенсивний розвиток урологічної служби на Черкащині відзначається ще з 1993-94 років. За цей час значно підвищилась кваліфікація лікарів, впроваджені нові методики лікування.

Показник летальності в урології до 1995 року складав 1,6%. Нині він складає 0,4%. Тобто в 4 рази зменшився. Це говорить про якісне надання меддопомоги, про високий рівень спеціалістів, впровадження нових технологій лікування. Що стосується ендоскопічної урології, то станом на сьогодні значно збільшився відсоток ендоскопічних втручань і становить 70-80%. А якщо це лікування сечо-кам’яної хвороби, то ендоскопічні втручання складають 98-99%,- зазначив Віталій Шило.

Якість виконання урологічних та онкоурологічних втручань на Черкащині підтвердив і директор Клінічного центру онкології Віктор Парамонов. Він додав, що кожне висококваліфіковане урологічне втручання продовжує чоловікові життя на 10-20 років. А нині, у період повномасштабного вторгнення лікарі мають максимально закумулювати зусилля, щоб врятувати пацієнтів. 

Директор Інституту урології ім. Академіка О.Ф.Возіанова Сергій Возіанов прокоментував, що цьогорічна зустріч відзначилась не тільки теорією захворювань, але і «живою» урологією, тобто проведенням операцій.

Пряма хірургія - це зовсім не те, що можна подивитися в інтернеті. Тому я переконаний, що завдяки професіоналізму і майстерності хірургів, які виконували операції, медики значно збагатили свій досвід та зможуть застосувати його на практиці,- підсумував Сергій Возіанов.