18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Науково-практичний семінар «Можливості та проблеми імунодіагностики в Україні»

Науково-практичний семінар «Можливості та проблеми імунодіагностики в Україні»

На базі Обласного діагностично-консультативного центру Черкаської обласної лікарні відбувся науково-практичний семінар «Можливості та проблеми імунодіагностики в Україні». У семінарі брали участь студенти та викладачі кафедри клітинної біології та методики викладання біологічних дисциплін Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та фахівці Централізованої лабораторії клінічної імунології Черкаської обласної лікарні.

На початку зустрічі завідувач лабораторного відділення Людмила Галка ознайомила учасників від ЧНУ з особливостями діяльності діагностично-консультативного центру, а завідувач лабораторії клінічної імунології Олена Сокуренко провела екскурсію кабінетами відділення.

Офіційну частину заходу пані Олена Сокуренко розпочала із доповіді про поширеність імунопатологічних та супутніх захворювань в області, зокрема, реакцій гіперчутливості, схарактеризувала причини призначення пацієнтам імунологічного скринінгу. У наступному виступі доцент кафедри клітинної біології та МВБД Вадим Соколенко розповів про історію імунологічних досліджень в ЧНУ, про оцінку віддалених імунологічних наслідків аварії на ЧАЕС та стрес-індуковані зміни імунного статусу у студентської молоді, зробив акцент на можливих наслідках для здоров'я дистресу, викликаного воєнним станом в Україні. Доцентка кафедри Світлана Соколенко ознайомила учасників круглого столу з використанням в імунологічних дослідженнях методів одноклітинної геноміки (single-cell sequencing), а завідувачка кафедри, доцент Тетяна Мельник – про використання нормобаричної гіпоксії, як неспецифічного імуномодулятора, та свою діяльність щодо практичного використання цієї методики в Україні загалом та в ЧНУ. У проведенні семінару брали участь магістранти ОПП «Лабораторний аналіз», а від обласної лікарні – випускниця ННІ природничих та аграрних наук попередніх років Тетяна Білоус та випускниця ОПП «Лабораторний аналіз» 2023 року Юлія Філімонова. Таким чином, семінар був водночас і зустріччю з роботодавцями. Підсумовуючи наслідки зустрічі, учасники висловили сподівання про наступну тісну співпрацю між лабораторією клінічної імунології та кафедрою клітинної біології ЧНУ.