Черкаська обласна лікарня стала учасником проєкту «Захистимо майбутнє! Посилення неонатальної та акушерської допомоги в Україні», який реалізує Асоціація Польської Медичної Місії за участі Асоціації неонатологів України
В рамках проєкту для відділення інтенсивної терапії новонароджених було придбано відкриту реанімаційну систему та монітор основних показників пацієнта.
Також проведено два 4-денних тренінга для неонатологів: Тренінги із неонатальної реанімації 23.10-26.10.24р. та Тренінги із сепсису та неонатального шоку 30.10-02.11.24р. Учасниками тренінгу стали 23 лікаря-неонатолога міста Черкаси та області. Своїми знаннями та практиками поділились медичні тренери Валерій Похилько - професор Полтавського державного медичного університету, Тетяна Клименко - професор, завідувач кафедри №3 педіатрії та неонатології Харківського національного медичного університету.
У рамках навчальних днів проводились групові заняття по ситуаційним задачам. Під час відпрацювання клінічних сценаріїв тренери акцентували увагу на більш значимих моментах, ділились своїм практичним досвідом. Цікавим був розбір клінічних випадків – кожен учасник мав можливість поділитися своїм досвідом та отримати фахову оцінку від тренерів.
Теми, які розглядались на теоретичній частині: неонатальний сепсис, інфекції перинатального періоду, септичний шок, а також проблеми передчасно народжених дітей. Лікарі отримали корисну інформацію щодо сучасних підходів діагностики та моніторингу неонатального сепсису, вроджених та набутих інфекцій та шоку. Тренери надали рекомендації щодо лікування новонароджених на основі останніх міжнародних досліджень, а також останніх національних протоколів.
Загальне враження від тренінгу – це надважливий захід від Асоціації Польська медична місія та Асоціації неонатологів України, який демонструє небайдужість до поточних проблем, з якими стикаються лікарі в умовах війни. Такі семінари-тренінги сприяють постійному професійному розвитку лікарів та, відповідно, покращенню надання медичної допомоги нашим маленьким пацієнтам. Кожен учасник отримав професійне та емоційне задоволення від «живого» спілкування з колегами та професорами.