18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Новий апарат для діагностики бронхолегеневих захворювань запрацював в обласній лікарні

Новий апарат для діагностики бронхолегеневих захворювань запрацював в обласній лікарні

У Черкаській обласній лікарні запрацював сучасний FENO тест для діагностики бронхолегеневих захворювань. Завдяки такому обладнанню медики зможуть швидко, безпечно та точно визначити алергічне запалення майже у всіх вікових групах.

За словами завідувача алергологічного відділення Черкаської обласної лікарні Наталії Гармаш, щоденно на консультації у лікаря-алерголога перебуває мінімум 20 пацієнтів.

– Оксид азоту повідомляє нам про наявність алергічного запалення дихальної системи. Згідно з нормами, якщо показник більше 25 – пацієнт має виражене алергічне запалення, показник 24 у пацієнта, якого вже діагностували бронхіальну астму, буде означати те, що вона контрольована. Показник менше 20 – не алергічне запалення бронхолегеневої системи. Крім того цей тест буде дуже актуальним не лише для алергологів, а й для пульмонологів і сімейних лікарів. Також цей апарат покаже, наскільки ефективне лікування отримує пацієнт і чи не потрібно коригування в лікуванні, – розповіла Наталія Гармаш.

Також важливо, що FENO тест можна застосовувати і дітям з 4 років.

Пацієнт алергологічного відділення Віктор Сарана розповів, що хворіє бронхіальною астмою більше 25 років і періодично відвідує лікаря. Тож віднині завдяки цьому апарату діагностування проходитиме в рази швидше.

– Після появи цього приладу стане набагато простіше. Я зроблю тест, а лікар в свою чергу, буде розуміти, як мене лікувати. Раніше для цього потрібно було зробити низку аналізів, здавати кров, а на це йшло три-чотири дні, – поділився він своїми враженнями.

Апарат придбали в лікарню завдяки бюджетним коштам.

– Лікарні вдалося придбати апарат завдяки Черкаській облдержадміністрації, депутатському корпусу, голові обласної ради. У 2022-23 роках були спрямовані кошти на придбання сучасного обладнання, в тому числі і апарату для вимірювання оксиду. Його вартість складає орієнтовно 200 тисяч гривень, – зазначив директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило.