18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Перші на Черкащині: медики обласної лікарні підписали прижиттєву згоду на донорство

Перші на Черкащині: медики обласної лікарні підписали прижиттєву згоду на донорство

Важлива подія у розвитку медицини Черкащини. Працівники Черкаської обласної лікарні на чолі з директором закладу Віталієм Шилом підписали прижиттєву згоду на трансплантацію органів у разі смерті. Все – в межах всеукраїнської акції мережі “Добробут” “ЗробитиБільше #Я_обрав #Я_Донор”. Свої прижиттєві згоди на забір органів у разі смерті підписали дванадцятеро медиків обласної лікарні.

«Я щодня бачу пацієнтів, які стоять або тільки потрапили у лист очікування на трансплантацію. Бачу, як вони прив’язані до гемодіалізу й не можуть мати повноцінне життя. Також я бачу пацієнтів, яким виконали трансплантацію, і вони вже не прив’язані ні до ліжка, ні до аппарату. Ми, лікарі, знаємо, як швидко поповнюється лист очікування, скільки пацієнтів не доживають до трансплантації. Завтра ми можемо бути як донорами, так і реципієнтами.  Своїм прикладом, ми, лікарі, хочемо закликати всіх долучитися до цього руху й розвивати трансплантологію як на Черкащині, так і в Україні», – зазначив директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило.

За словами медиків, в середньому, одна людина може врятувати від 4 до 8 життів, давши згоду на трансплантацію органів. Після підписання прижиттєвих згод усі дані про потенційних донорів внесуть до Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). 

«Кожен українець може стати прижиттєвим донором. В Україні це новий напрям, але він швидко розвивається. Зараз ми можемо виконувати такі операції у нас в області, а раніше люди мали їхати за кордон. Процедура прижиттєвої згоди досить проста. Людина заповнює акт-заяву, трансплант-координатор звірює всі дані і вносить їх в спеціальний реєстр. Вже після смерті ваші органи можуть стати рятівними для тих, хто потребує негайної трансплантації», – розповідає трансплант-координатор Святослав Шевченко.

Нагадаємо, запрошення взяти участь в акції Черкаська обласна лікарня отримала від лікарні «Охматдит» та Київського міського пологового будинку №5. Тамтешні лікарі вже підписали добровільну прижиттєву згоду на забір органів у разі смерті. Челендж стартував 31 січня. У межах кампанії медики за бажанням можуть підписати прижиттєву згоду на трансплантацію своїх органів у разі смерті. Все – в межах всеукраїнської акції мережі «Добробут» «ЗробитиБільше #Я_обрав #Я_Донор»  на підтримку культури донорства органів, аби трансплантація рятувала більше життів.