18009, м. Черкаси, вул. Менделєєва, 3
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 31-91-04
реєстратура поліклініки: (0472) 37-03-10
Факс: +380 (472) 37-62-92

Понад півтисячі пацієнтів за місяць: як працює оновлене відділення екстреної меддопомоги

Понад дві тисячі пацієнтів за чотири місяці. У такому режимі працює відділення екстреної медичної допомоги в Черкаській обласній лікарні. Його відкрили у травні в межах програми «Велике будівництво». Приймальне відділення є структурним підрозділом, що зв’язує між собою поліклінічне та стаціонарні відділення при госпіталізації і виписці хворих.

«Екстренку» реорганізували на базі приймального відділення. Вартість капітальний ремонту семиповерхового хірургічного корпусу КНП «Черкаська обласна лікарня ЧОР» склала понад 14, 5 мільйонів гривень. Також частина цієї суми пішла на закупівлю обладнання. Реконструювали площу 938,07 кв метри. У відділенні провели повний ремонт, замінили всі меблі, інвентар, санітарно-технічні прилади, вентиляцію, утеплили та оздобили фасад. 

Також відділення оснастили спеціальною розміткою та підсилили новим обладнанням. Серед онов – комп’ютерний томограф, УЗД-апарат, ШВЛ та низка слідкуючої апаратури. Такий формат дозволяє рятувати пацієнтів просто з порога. Не потрібно транспортувати їх до відділення інтенсивної терапії, невідкладну допомогу можна надавати одразу у приймальному відділенні.

Нині Черкаська обласна лікарня надає третину високоспеціалізованої медичної допомоги та входить до переліку опорних закладів охорони здоров’я, затверджених розпорядженням КМУ. Потужність медустанови становить 860 ліжок. Із них 140 – передбачені для хворих на коронавірус.

Більше про особливості роботи оновленого відділення екстреної медичної допомоги в Черкаській обласній лікарні розповідає його завідувачка Ольга Пасічник.