18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Ревматоїдний артрит і його лікування: відеоконсультація головної кардіологині обласної лікарні

Ревматоїдний артрит і його лікування:

відеоконсультація головної кардіологині обласної лікарні

Що таке ревматоїдний артрит? Хто у групі ризику? Та що таке імунобіологічна терапія при лікуванні ревматоїдного артриту? Про все це розповідає головна кардіологиня Черкаської обласної лікарні Анна Кулик.

 

Ревматоїдний артрит – захворювання суглобів, яке виявляється запаленням оболонки суглобів, розвитком ушкоджень хрящів, зв’язок і сухожиль. Причому воно обумовлено змінами в імунній систем. Імунна система ніби атакує тканини у суглобах. Захворювання, крім суглобів, може вражати також печінку, нирки, кишківник, серце та інші органи. Існують провокуючі фактори – стрес, інсоляція, переохолодження, інфекційні захворювання, іноді вагітність. Про вплив різних застудних захворювань на запускання ревматичних процесів говорить те, що захворювання частіше починається взимку під час епідемії широко розповсюджених інфекцій. 

Клінічна картина ревматоїдного артриту характеризується великим розмаїттям, що створює труднощі в диференційній діагностиці. Починається захворювання із скутості в суглобах, яка виникає в другій половині ночі і триває до ранку. Чим більша активність ревматоїдного процесу, тим триваліша скутість. У перші два роки хвороби біль і порушення рухливості спричиняє запалення в суглобах, далі – їх незворотнє руйнування.

Призначати імунобіологічні препарати хворим на ревматоїдний артрит повинен тільки досвідчений фахівець. Перед початком лікування пацієнт обов’язково проходить комплексне обстеження.

Отже, якщо у вас є така проблема, необхідно звернутися до лікаря, записавшись попередньо за телефоном: (0472) 37-03-10.

Бажаємо здоров’я!