18009, м. Черкаси
oblkan@zdrav.ck.ua
стіл довідок: (0472) 31-91-04
реєстратура поліклініки: (0472) 37-03-10
Факс: +380 (472) 37-62-92

Рятуватимуть більше людей від судинних патологій: обласну лікарню підсилили новим ангіографом

Рятуватимуть більше людей від судинних патологій: обласну лікарню підсилили новим ангіографом

Медики Черкаської обласної лікарні зможуть рятувати удвічі більше пацієнтів із судинними патологіями. Медичний заклад підсилили сучасною ангіографічною системою 2021 року. Техніку придбали державним коштом. Нині завершився процес її встановлення.

За словами завідувача відділення інтервенційної радіології Дмитра Паляничка, поява такої операційної дозволить лікарям рятувати удвічі більше пацієнтів від інфарктів, інсультів та решти складних судинних патологій. Раніше у закладі був лише один ангіограф, що ускладнювало роботу лікарів та прийом пацієнтів. Нині медики зможуть одночасно проводити операції різної складності у двох операційних.

"Тепер на екрані ми бачимо те, що ми робимо, наприклад, судини серця. Дуже високу роздільну якість при мінімальному рентгенівському навантаженні маємо. Це втручання, які, чесно кажучи, рятують людям життя від інфаркту, від інсульту. Наразі у мене шість рентген-хірургів, але один стіл. Не можуть бути одночасно дві людини на одному операційному столі. Якщо приїздить швидка, то щось потрібно робити з цим пацієнтом, який зараз перебуває. Зараз ми зможемо на двох операційних столах, у двох рентгенопераційних надавати як якісну ургентну допомогу пацієнтам, так і планову у повному обсязі", — розповів Дмитро Паляничко.

За словами директора Черкаської обласної лікарні Віталія Шила, ангіографічну систему придбали коштом державного бюджету, орієнтовна вартість — 25 мільйонів гривень.