18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

Три врятовані життя: в обласній лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

Три врятовані життя: в обласній лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

Уперше у Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації. Процедура тривала 12 годин. Донором органів став 39-річний черкащанин. У чоловіка констатували смерть мозку внаслідок геморагічного інсульту. Згоду на операцію дали рідні померлого.

В одній операційній працювало одразу три бригади медиків: команда Черкаської обласної лікарні на чолі з Віталієм Шилом, онкодиспансеру – з Романом Морару-Бурлеску та представники столичної клініки.
«До проведення експлантації органів залучена команда професіоналів із кількох закладів. Вилучення відбувалося на базі Черкаської обласної лікарні.
У донора взяли печінку та дві нирки. Рецепієнтами стали пацієнти обласної лікарні та онкодиспансеру. Їм пересадили нирки вже на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Печінку ж трансплантували у столиці»
, – говорить директор КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Віталій Шило.

Нині стан усіх трьох пацієнтів стабільний. Прогнози лікарів стримано оптимістичні. За попередніми прогнозами, одного з пацієнтів, якому пересадили нирку, мають виписати вже сьогодні. Потому на нього чекатиме реабілітація.

Для Черкаської обласної лікарні така операція з забору органів стала дебютною. У подальшому, у перспективі, заклад може стати опорним центром для забору органів та трансплантації на Черкащині. Нині установа облаштовує для цього все необхідне.