18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

У Черкасах провели круглий стіл щодо розвитку медсестринства з представниками державних та регіональних органів влади

У Черкасах провели круглий стіл щодо розвитку медсестринства з представниками державних та регіональних органів влади 

Медсестринство – невід’ємна частина системи охорони здоров’я. Саме тому її розвиток, модернізація є обов’язковим кроком для успішного розвитку медицини загалом. Як же розвивати медсестринство сьогодні в Україні? Які основні проблеми треба вирішити? Яких заходів вжити?

Спільно обговорювали, напрацювали стратегію розвитку, освітні можливості, шлях змін медсестринства в Україні та на Черкащині під час круглого столу представники медсестринської та освітянської спільноти регіону і України.Регіональну зустріч провела ДУ «Центр розвитку медсестринства» Міністерства охорони здоров’я за ініціативи Бюро ВООЗ в Україні в рамках незалежної платформи «Голос медсестринства». Участь у зустрічі взяли і представники обласної влади, закладів охорони здоров’я області.

Учасники круглого столу підкреслили важливість роботи медичних сестер та братів. За словами начальниці управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Антоніни Уманець нині на Черкащині нараховується близько 8500 медичних сестер та братів.

- Вони дійсно стають першими, хто приходить на допомогу пацієнтові. Часто надають не лише медичну допомогу а й моральну підтримку, вселяють надію на одужання пацієнта. А в умовах війни навантаження на молодший медичний персонал значно зросло,- зауважила Антоніна Уманець.

Тож зі свого боку державні медичні структури, влада мають забезпечити належний розвиток медсестринській справі, сприяти їх професійному зростанню, освітнім можливостям.

Про сучасний стан медсестринства Черкаської області, наступні кроки розвитку розповіла заступниця медичного директора з медсестринства Черкаської обласної лікарні Наталія Труба. Вона наголосила, що розширення повноважень медичної сестри змотивує персонал до професійного зростання, здобуття вищих ступенів освіти.

- Маємо на меті удосконалювати систему підготовки і підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою. Переглянути нормативи навантаження на медсестер відповідно до міжнародних стандартів, а також розробити рекомендації щодо встановлення оплати праці медсестрам і братам залежно від якості й обсягів сестринських втручань,- зазначила Наталія Труба.

Тож за результатами напрацювань регіональних зустрічей планується визначення пріоритетів та стратегічних напрямків, медсестринських політик на наступні п'ять років. Розробка Стратегії розвитку медсестринства України та План заходів, затверджених розпорядженням Кабміну України та наказом МОЗ України, розробка та рекомендації до регіональних політик розвитку медсестринства.