18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

У Черкаській обласній лікарні почали реабілітувати воїнів за допомогою нового обладнання

У Черкаській обласній лікарні почали реабілітувати воїнів за допомогою нового обладнання

Реабілітаційне відділення Черкаської обласної лікарні поповнилось новим, сучасним обладнанням для відновлення м’язів спини, верхніх та нижніх кінцівок. Його закупили завдяки субвенції з міського бюджету. Відтепер за допомогою такого обладнання фахівці відділення значно ефективніше, швидше та якісніше реабілітуватимуть пацієнтів.

Зокрема придбали велоергометр, пристрій для реабілітації рук та ніг MOTOmed Loop.la, контрольовану реабілітаційну систему для тренування верхніх, нижніх кінцівок та спини Monitored Rehab Systems, систему реабілітації для верхніх кінцівок Maestro, реабілітаційну бігову доріжку, столик мануальний для реабілітації з навантаженням, динамічний вертикалізатор АКТИВАЛ, реабілітаційний стіл для терапії широкий з електричним регулюванням висоти, лазер терапевтичний універсальний малої потужності, фізіотерапевтичний комбінований апарат, апарат електротерапії, апарат пресотерапії.

За словами директора Черкаської обласної лікарні Віталія Шила, вартість такого потужного та сучасного обладнання склала близько 10 мільйонів гривень.

Нове обладнання більш зручніше, сучасніше, має спеціальні програми, функціональні можливості, які дозволяють врахувати патології пацієнтів, їх початкові стани, спостерігати за динамікою. Тому це значна підтримка не лише для пацієнтів, а й для лікарів, оскільки вони зможуть допомогти ще більшій кількості пацієнтів,- зауважив Віталій Шило.

Пристрої вже введені в експлуатацію, персонал пройшов відповідне навчання.

Про ефективність та переваги спеціальних тренажерів – контрольованої реабілітаційної системи для тренування верхніх, нижніх кінцівок та спини Monitored Rehab Systems розповіла завідувач реабілітаційного відділення Людмила Фомічова.

Цей пристрій дуже ефективний для військових, які нині проходять реабілітацію у відділенні. Його унікальність полягає в тому, що тренажер має унікальне програмне забезпечення, що дозволяє не лише контролювати процес реабілітації, а й заохочує пацієнта до тренування завдяки візуальному зворотному зв’язку. Виконуючи рухи, пацієнт може в ігровій формі спостерігати за собою на екрані, долати перешкоди, доходити до мети, вирішувати математичні та логічні задачі. Загалом фізична реабілітація – дуже складна і морально і фізично, бо людина повинна рухатися через біль та ще й мати мотивацію, і віру в те, що зможе. Тож саме гра допомагає їм сконцентруватися і з цікавістю виконувати необхідне навантаження. Це неабияк поліпшує сам процес реабілітації,- зазначила Людмила Фомічова.

 Також вона додала, що такі тренажери використовуються не лише для лікування, а й для діагностики.

Спочатку діагностується обсяг рухів суглобів чи спини, які людина може виконати, і вже тоді пристрій складає програму вправ, яка максимально налаштована на рівень пацієнта. Це також дає змогу спостерігати за динамікою занять,- уточнює Людмила Фімічова. - Серед нових та унікальних для реабілітації приладів варто згадати і систему реабілітації для верхніх кінцівок Maestro. Він являє собою рукавичку, яка одягається на руку та під’єднана до програмного забезпечення. Дозволяє робити пасивну та активну гімнастику, може транспортуватися до ліжка пацієнта, аби з перших днів розпочати реабілітацію.

 Виконувати пасивні та активні рухи можна і на пристрої для реабілітації рук та ніг MOTOmed. Лікарі зазначають, що пристрій унікальний тим, що має функцію підсилення рухів, якщо у пацієнта не вистачає сили у м’язах, а також функцію антисудоми чи антиспазм.

Наші фізичні терапевти дуже задоволені новим обладнанням, адже це не лише допоможе пацієнтам відновити рухливість м’язів та координацію рухів, а й полегшить роботу персоналу,- підсумувала Людмила Іванівна.

Нагадаємо, реабілітаційне відділення Черкаської обласної лікарні запрацювало у  лютому 2015 року. Нині у відділенні нараховується 50 ліжкомісць. Фахівці відділення надають допомогу військовим з пораненнями верхніх та нижніх кінцівок, черепно-мозковими травмами, пораненнями хребта та спинного мозку, а також іншим пацієнтам, які мають покази до реабілітації. Крім того надають і психологічну реабілітацію.

У відділенні над реабілітацією пацієнтів працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди, які включають в себе лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, асистентів фізичного терапевта і ерготерапевта, а також психологів, логопедів та медичних сестер з реабілітації.