18009, м. Черкаси
kanc@obllik.ck.ua
Реєстратура поліклініки:   (0472) 31-90-84   
Стіл довідок:   (0472) 31-90-83
Факс: +380 (472) 37-62-92

У жінок проблеми з гормонами щитовидної залози виникають вдесятеро частіше, ніж у чоловіків

У жінок проблеми з гормонами щитовидної залози виникають вдесятеро частіше, ніж у чоловіків

Вчасна діагностика – це єдиний шлях уникнути будь-яких патологій у роботі щитовидної залози. Для цього в обласній лікарні працює відділення ультразвукової діагностики та потужне ендокринологічне відділення. Це команда першокласних фахівців, що надає допомогу хворим у посиленому режимі.

Відділення УЗД розташоване у 9-ти поверховому корпусі на першому поверсі, має 5 робочих кабінетів, які оснащені сучасною ультразвуковою діагностичною апаратурою з набором скануючих датчиків. Апарати оснащені допплерівською програмою для обстеження судин за допомогою кольорового картування.

Ендокринологічне відділення на 48 ліжок входить до складу обласного ендокринологічного центру, фахівцями якого забезпечується надання медичної допомоги профільним хворим, ведеться реєстр хворих на цукровий діабет, координується робота таких високоспеціалізованих структур, як кабінети „Діабетичної ступні”, „Діабетичної ретинопатії” та „Діабетичної полінейропатії”.

Щитовидна залоза – ендокринний орган, який виробляє гормони тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для нормального функціонування практично всіх органів та систем організму. Коли щитовидна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів, розвивається гіпотиреоз – низька активність залози. Коли ж гормону виробляється забагато, виникає гіпертиреоз. У жінок проблеми з гормонами щитовидної залози виникають вдесятеро частіше, ніж у чоловіків – зазначає Центр громадського здоров’я України.

Щитоподібна залоза не може працювати без достатньої кількості йоду в організмі, оскільки він є невід’ємним компонентом її гормонів. Основним природним джерелом йоду для людини є продукти тваринного (60%) і рослинного (34%) походження, а також вода і повітря (по 3%). 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) серед ендокринних порушень захворювання щитоподібної залози посідають друге місце після цукрового діабету. В Україні за останні 5 років кількість захворювань щитовидної залози збільшилась у п’ять разів.

КОНТАКТИ:

+380 (472) 33-45-46

+380 (472) 33-45-47

+380 (472) 37-01-38

oblendk@zdrav.ck.ua